هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 14 مهر 1398 ساعت 15:27 2019-10-6 15:27:27
شناسه خبر : 328225
مجله «نشنال اینترست» با معرفی چهار نوع از مرگ‌بارترین بمب‌افکن‌های روسی، یادآور شده که مدرنیزه سازی اصولی هواپیماهای تولیدی شوروی سابق و طراحی نمونه‌های جدید، قدرت و کارآیی هواپیماهای نیروی هوایی روسیه را تضمین کرده است.
مجله «نشنال اینترست» با معرفی چهار نوع از مرگ‌بارترین بمب‌افکن‌های روسی، یادآور شده که مدرنیزه سازی اصولی هواپیماهای تولیدی شوروی سابق و طراحی نمونه‌های جدید، قدرت و کارآیی هواپیماهای نیروی هوایی روسیه را تضمین کرده است.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از خبرگزاری «نووستی»، نشریه آمریکایی «نشنال اینترست» نوشته است: بسیاری از بمب افکن‌های کنونی روسیه مدل‌های مدرنیزه سازی شده از تولیدات اتحاد جماهیر شوروی سابق هستند. البته آنها بسیار قدرتمندتر و خطرناک‌تر از گذشته شده‌اند. این مجله آمریکایی خطرناک‌ترین هواپیماهای بمب افکن روسی را نام برده و جایگاه نخست در این فهرست را بمب افکن «توپولوف-95» اختصاص داده است. این فهرست شامل چهار نوع بمب‌افکن روسی می‌شود: هواپیماهای بمب‌افکن‌ «توپولوف-95»، «توپولوف-22ام»، «توپولوف-160» و مجموعه هواپیمای دوربرد خوش‌آتیه «پاک دا» (PAK DA).
 
نویسنده این مقاله نوشته است: جنگنده بمب‌افکن توربوپروپ «توپولوف-95» با وجود اینکه در دهه پنجاه قرن گذشته طراحی شده، دارای قدرت حمل بار زیاد و شعاع عمل مناسب است. ضمن اینکه نوسازی این هواپیما این امکان را به آن داده تا سرعت پرواز خود را افزایش داده و در عین حال کارایی خود را حفظ کند.
 
 
بمب‌افکن‌های‌ «توپولوف-22ام»، علاوه بر ویژگی‌های موثر خود در زمینه سرعت متعادل و قدرت کنترل، این ویژگی را نیز دارد که بار قابل توجهی از مهمات نظامی را نیز تحمل می کند. مدرنیزه سازی این هواپیما به آن این اجازه را داده تا انواع جدید تسلیحات نظامی در آن مورد استفاده قرار گرفته و در عین حال کارایی آن حفظ شود.
 
 
هواپیمای مافوق صوت «توپولوف-160»، تنهابمب افکن روسی است که در آن واحد چندین رکورد را برای خود به ثبت رسانده است. ادامه مدرنیزه سازی این بمب‌افکن‌ راهبردی به همراه آغاز مجدد تولید انواع جدید این هواپیما در سال جاری، این امکان را به آن داده که همچنان تا سال‌های طولانی بتواند در نیروهای هوا-فضای روسیه باقی بماند.
 
 
مجموعه هواپیمای دوربرد خوش‌آتیه «پاک دا» که در حال حاضر در مراحل طراحی قرار دارد، بدون تردید مرگبارترین بمب‌افکن روسی به شمار می رود.
 
 
این سامانه در واقع یک هواپیمای نامرئی از نسل آینده است که نخستین پرواز آن قرار است طی سال‌های 2021 الی 2023 انجام شود. این سامانه به معنای واقعی کلمه نخستین هواپیمای روسی خواهد بود که هیچ ارتباطی با پیشرفت‌های شوروی سابق در زمینه ساخت بمب‌افکن‌ها ندارد.
 
این مجله آمریکایی در پایان یادآور شده است: بدین ترتیب به رغم آن که روسیه در حال حاضر بمب‌افکن‌های قدیمی بسیاری در اختیار دارد، ولی آنها در سایه مدرنیزه سازی اصولی و خاص و همچنین استفاده از سامانه‌های جدید تسلیحاتی، همچنان کارایی خود را حفظ کرده و از جمله امکانات نیروهای هوا-فضای روسیه به شمار می‌روند.