هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 10 دى 1398
ساعت 20:56
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 14 مهر 1398 ساعت 14:33 2019-10-6 14:33:21
شناسه خبر : 328200
عضو هیئت رئیسه مجلس از تشکیل کمیته حقیقت یاب درباره اتفاقات رخ داده در روستای چنار محمودی شهرستان لردگان خبر داد.
عضو هیئت رئیسه مجلس از تشکیل کمیته حقیقت یاب درباره اتفاقات رخ داده در روستای چنار محمودی شهرستان لردگان خبر داد.
 
محمدعلی وکیلی، درباره تشکیل کمیته حقیقت‌یاب درباره  اتفاقات رخ داده در روستای چنار محمودی در شهرستان لردگان گفت: امروز درخواستی برای اعمال تبصره یک ماده 45 آیین نامه داخلی مجلس درباره حوادث اخیر  از سوی تعدادی از نمایندگان تنظیم و به هیئت رئیسه تقدیم شد.
 
وی با بیان اینکه در ماده 45 مطرح شده وقتی واقعه مهمی در کشور رخ می‌دهد و احتمال سوءمدیریت وجود دارد، نمایندگان مجلس می‌توانند از هیئت رئیسه تقاضا کنند که کمیته‌ای را مأمور کشف حقیقت کند، ادامه داد: این درخواست برای پیگیری مشکل پیش آمده در روستای چنار محمود شهرستان لردگان انجام شد.
 
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: هیئت رئیسه مجلس این درخواست را به کمیسیون بهداشت و درمان که کمیسیون تخصصی است ارجاع داد که کمیته‌ای را برای کشف حقیقت مأمور کند و گزارشی دال بر اصل واقعه و اتفاقات در حاشیه این ماجرا و یا تخلف احتمالی یا سوءمدیریتی که صورت گرفته را به مجلس گزارش دهد.
 
وکیلی خاطرنشان کرد: زمان این مأموریت در آیین‌نامه پیش بینی شده و این درخواست به معاون نظارت مجلس ارجاع شده که به کمیسیون بهداشت برود تا کمیته حقیقت‌یاب تشکیل شده و گزارشی را به نمایندگی از مجلس از اصل ماجرا تهیه کند.
 
وی تصریح کرد: گزارشی تهیه شده در نهایت در صحن علنی مجلس قرائت می‌شود.
 
منبع:تسنیم