هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 15 تير 1399
ساعت 15:38
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 14 مهر 1398 ساعت 14:01
يكشنبه 14 مهر 1398 13:49 ساعت
2019-10-6 14:01:13
شناسه خبر : 328193
رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه ناجا گفت: از اول ماه محرم امسال تا صبح امروز بیش از یک میلیون گذرنامه چاپ شده که ۷۷ درصد افزایش داشته و تردد زائران از مرز بیش از ۴ برابر سال گذشته است.
رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه ناجا گفت: از اول ماه محرم امسال تا صبح امروز بیش از یک میلیون گذرنامه چاپ شده که ۷۷ درصد افزایش داشته و تردد زائران از مرز بیش از ۴ برابر سال گذشته است.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از مهر، سرهنگ محمدرضا طبایی صبح امروز در نشست خبری به مناسبت هفته ناجا اظهار کرد: در حوزه گذرنامه با یک تراکم چندبرابری مراجعین مواجه بودیم و در کمترین روزی که مردم مراجعه کرده اند، نسبت به سال گذشته این مراجعه ها ۳ تا ۴ برابر بوده است.
 
وی افزود: با هماهنگی دستگاه‌های مربوطه تصمیم بر این شد برای سفر اربعین برگ تردد اربعین چاپ شود و در اختیار مردم قرار بگیرد، با داشتن برگ تردد تا پایان ماه صفر می‌توانند در عراق تردد کنند و نحوه اخذ این برگ تردد هم مانند اخذ گذرنامه است و مردم  باید به پلیس + ۱۰ مراجعه کنند و فرم های مربوطه را پر کنند.
 
سرهنگ طبائی ادامه داد: از اول ماه محرم امسال تا صبح امروز بیش از یک میلیون گذرنامه چاپ شده که ۷۷ درصد افزایش داشته و تردد زائران از مرز بیش از ۴ برابر سال گذشته است.
 
رئیس پلیس گذرنامه ناجا بیان کرد: از اول صفر تا ششم صفر رشد چهار برابری داشتیم و تا روز گذشته ششم صفر، بیش از ۳۵۰ هزار نفر از مرزها عبور کردند.
 
وی گفت: تا این لحظه بیش از ۳۰۸ هزار برگ تردد چاپ شده است که ۲۷۳ هزار عدد آن تحویل پست شده است.
 
سرهنگ طبایی ادامه داد: تقریبا ۵۰ هزار برگ تردد جدید در حال چاپ است و روزانه ۱۲۰ هزار ظرفیت برای چاپ برگ تردد داریم.
 
وی گفت: الان حدود ۸۰ هزار نفر پشت صف صدور گذرنامه هستند و طی سه الی چهار روز این صف شکسته می شود و همه برگ تردد به دستشان می رسد.
 
طبایی تاکید کرد: اعتبار این برگ تردد ها تا ۱۲ آبان ماه است و افرادی که با برگ تردد به عراق می روند باید تا قبل از این تاریخ به کشور برگردند.
 
وی بیان کرد: مهلت های کمتر از ۶ ماه را طرف عراقی تا به الان سختگیری نکرده و می‌توانند از کشور خارج شوند.ّ
 
طبایی ادامه داد: افراد می توانند با برگ تردد در ایام اربعین چندین بار از مرز خارج شوند.
 
وی ادامه داد: دولت عراق اعلام کرده است که مدت اعتبار برای گذرنامه های ایرانی ۶ ماه است ولی تا به الان گذرنامه هایی که تا سه ماه اعتبار دارند را سختگیری نکرده و افراد می‌توانند از مرز خارج شود ولی برای پیش‌بینی هر موقعیتی مأموران ما در مرز ها حضور دارند که اگر مشکلی پیش آمد همانجا مهر تمدید بر روی گذرنامه بزنند.
 
وی افزود: بارکدهای پستی از دیروز در دفاتر پلیس به اضافه ۱۰ فعال شده یعنی افراد می توانند بارکدها را بگیرند و تا ۲۴ ساعت بعد هم توزیع انجام می شوند و افراد مراجعه حضوری در این ۲۴ ساعت به پست نداشته باشند.
 
رئیس پلیس گذرنامه بیان کرد:شماره های ۱۱۰۳۰۰۰۰۱۰ و ۱۱۰۳۰۰۰۰۰۲ برای ارسال کد ملی تهیه شده است، بعد از ارسال کد ملی به هرکدام از این سامانه ها دو جواب برای آنها ارسال می شود یا می گوید برگ تردد چاپ شده که تا ۲۴ ساعت بعد برای آنها ارسال می شود و یا اعلام مثبت برای صدور برگ تردد برایشان ارسال می شود.
 
وی گفت: در حال هماهنگی هستیم تا از امروز بار کدهای پستی برای افرادی که متقاضی گذرنامه یا برگه تردد بودند به شماره موبایلی که ثبت نام کرده اند، اس ام اس شود.
 
سرهنگ طبایی اعلام کرد: اگر فردی در عراق گذرنامه و یا برگ ترددش را گم کند، می تواند به کنسولگری های ایران در بصره، نجف، کربلا، بغداد و کاظم مراجعه کنند و مشکل خود را رفع کند.
 
وی گفت: افرادی که قصد سفر به کشورهای دیگری دارند و یا حتی هدفشان از سفر به عراق تجارت و یا کاری به غیر از زیارت است هنگام مراجعه به پلیس بعلاوه ۱۰ این موضوع را اعلام کنند تا برای آنها تیک برگ تردد تعیین نشود و برایشان برگه تردد چاپ نشود.
 
وی در پایان گفت: ارسال کد در سامانه هایی که اعلام شد برای سیم‌کارت‌های همراه اول هیچ مشکلی ندارد در سیم کارت های ایرانسل کم پیش می آید که قطعی وجود داشته باشد و سیم‌کارت‌های رایتل هم به طور کامل این خدمات قطع است.