هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 1 مهر 1399
ساعت 14:12
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 14 مهر 1398 ساعت 11:56
يكشنبه 14 مهر 1398 11:25 ساعت
2019-10-6 11:56:53
شناسه خبر : 328169
جو بایدن معاون رئیس جمهور سابق آمریکا در رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ میلادی با ۲ چالش جدی و اساسی روبرو شده است.
جو بایدن معاون رئیس جمهور سابق آمریکا در رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ میلادی با ۲ چالش جدی و اساسی روبرو شده است.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کنگره، جو بایدن در رقابت های مقدماتی حزب دموکرات بر سر یک دو راهی سخت قرار گرفته است، از یک سو تحقیقات دموکراتهای مجلس نمایندگان آمریکا برای استیضاح دونالد ترامپ می تواند عرضه را برای معاون رئیس جمهور سابق آمریکا تنگ تر کند چرا که علت اصلی تحقیقات درباره ترامپ، گفتگوی تلفنی وی با رئیس جمهور اوکراین برای تحقیق درباره پرونده های فساد مالی بایدن و پسرش بوده است.
 
از سوی دیگر بایدن با افزایش محبوبیت الیزابت وارن سناتور ایالت ماساچوست روبرو است و وارن در برخی نظرسنجی ها از بایدن پیشی گرفته است.
 
ترامپ و متحدان سیاسی اش بر این باورند که پیگیری تخلفات مالی بایدن و پسرش در اوکراین می تواند موجب کاهش شدید محبوبیت وی در بین دموکراتها شود.
 
کمپین انتخاباتی ترامپ میلیون ها دلار در ایالت های مختلف آمریکا هزینه کرده اند تا بایدن را از چشم رای دهندگان دموکرات بیندازند.
 
از سوی دیگر افزایش محبوبیت وارن نیز یک تهدید جدی برای بایدن به شمار می رود. آمارهای مربوط به جذب منابع مالی برای تامین هزینه های انتخابات 2020 نیز یک زنگ خطر برای بایدن به شمار می رود. میزان منابع مالی که کمپین انتخاباتی بایدن در سه ماه سوم امسال جذب کرده است به کمتر از 15 میلیون دلار رسیده که این رقم نسبت به سه ماه دوم امسال 7 میلیون دلار کاهش داشته است.
 
از سوی دیگر این رقم برای کمپین انتخاباتی وارن و سندرز در این مدت به 25 میلیون دلار رسیده است. رسوایی پرونده گفتگوی تلفنی ترامپ با رئیس جمهور اوکراین، تبعات بدی نیز برای بایدن به همراه داشته است.
 
نقش بایدن در روند تحقیقات استیضاح ترامپ این مساله را تضمین می کند که معاون رئیس جمهور سابق آمریکا همچنان در صدر اخبار رسانه های خبری خواهد بود و راهبرد ترامپ نیز این است که بایدن در شرایط کنونی در موضع تدافعی قرار داشته باشد.
 
ولی بایدن بر این باور است که حملات و انتقادات ترامپ علیه وی به خاطر نگرانی رئیس جمهور فعلی آمریکا از شکست در انتخابات آتی است.