98/7/14 - 11:18 1970-1-1 03:30:00
شناسه خبر : 328156
به دنبال گسترش مشکلات در کشمیر و ادامه پیدا کردن حبس خانگی مردم این منطقه توسط دهلی نو، هند به سناتور آمریکای مجوز سفر به کشمیر را نداد.
به دنبال گسترش مشکلات در کشمیر و ادامه پیدا کردن حبس خانگی مردم این منطقه توسط دهلی نو، هند به سناتور آمریکای مجوز سفر به کشمیر را نداد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از جیو تی وی، «کریس وان هولن» سناتور آمریکایی که قصد داشت برای بررسی میدانی مسائل کشمیر راهی این منطقه شود نتوانست از دولت هند مجوز دریافت کند.
 
وی که پس از مواجه شدن با در بسته هند راهی پاکستان ضمن دیدار با «شاه محمود قریشی» وزیر خارجه این کشور از تلاش خود برای حل بحران کشمیر سخن گفت.
 
وان هولن تصریح کرد: هند مدعی است که در کشمیر هیچ اتفاق خاصی رخ نمی‌دهد با این حال حتی حاضر نیست برای من مجوز سفر به این منطقه را صادر کند.
 
این سناتور آمریکایی گفت: به ما خبر رسیده که از دو ماه پیش مردم کشمیر در خانه های خود حبس شده‌اند و حتی مدارس این منطقه نیز تعطیل است.
 
وی اضافه کرد: پس از سخنرانی عمران خان در سازمان ملل تصمیم گرفتم که به منطقه سفر کنم و شرایط را از نزدیک ببینم.
 
شاه محمود قریشی از این سناتور آمریکایی دعوت کرد ضمن سفر به منطقه آزاد کشمیر با شرایط مردم آشنا شود.
 
وی گفت: ما می دانیم که هند برای سرپوش گذاشتن بر مشکلات فراوان مردم کشمیر حاضر نیست به کسی اجازه سفر به ین منطقه را بدهد ولی هر کس مایل باشد می تواند به منطقه آزاد کشمیر سفر کرده و از نزدیک زندگی مردم را مشاهده کند.
 
گفتنی است پیش از این نیز برخی سیاستمداران آمریکایی با ارسال نامه‌ای به ترامپ خواستار اعمال فشار از سوی وی بر دولت هند جهت لغو حکومت نظامی در کشمیر شده بودند.