هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 14 مهر 1398 ساعت 09:44
يكشنبه 14 مهر 1398 08:59 ساعت
2019-10-6 09:44:22
شناسه خبر : 328127
رئیس‌جمهوری آمریکا مدعی شده اصلاً میلی به برقرای تماس دردسرساز با همتای اوکراینی نداشته اما وسوسه این کار را وزیر انرژی دولت واشنگتن، به سرش انداخته است.
رئیس‌جمهوری آمریکا مدعی شده اصلاً میلی به برقرای تماس دردسرساز با همتای اوکراینی نداشته اما وسوسه این کار را وزیر انرژی دولت واشنگتن، به سرش انداخته است.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از مهر، وبگاه «آکسیوس» به نقل از منابع آگاه از تمایل دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا برای قربانی کردن یکی از نزدیکانش در رسوایی موسوم به «اوکراین گیت» خبر داد.
 
ظاهراً ترامپ مدعی شده که اصلاً میلی به برقراری مکالمه تلفنی دردسرساز با همتای اوکراینی نداشته اما این کار را به توصیه «ریک پری» وزیر انرژی دولت خود انجام داده که ماه میلادی می در رأس هیأتی به کی‌یف سفر کرده بود.
 
حتی ترامپ گفته که انگیزه اصلی از برقراری این تماس صحبت درباره گاز مایع بوده است.
 
این در حالی است که چندی پیش رسانه‌ها در خبری غافلگیرکننده از احتمال استعفای ریک پری خبر داده بودند.
 
گفتنی است ترامپ با هدف اعمال نفوذ بر انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا، متهم به اعمال فشار بر ولودیمیر زلنسکی همتای اوکراینی از راه جمع‌آوری مدرک علیه جو بایدن رقیب دموکرات خود است. وی زلنسکی را تهدید کرده چنانچه با وی همراهی نکند؛ کمک نظامی به اوکراین را منتفی خواهد کرد.
 
این رسوایی به تندتر شدن آتش اشتیاق دموکرات‌های کنگره برای به جریان انداختن روند استیضاح ترامپ منجر شد.
 
مجلس نمایندگان آمریکا با صدور احضاریه، تا ۱۸ اکتبر (۱۶ مهر) به کاخ سفید فرصت داده تا اسناد مربوط به اوکراین گیت را ارائه کند.