هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 14 مهر 1398 ساعت 09:41
يكشنبه 14 مهر 1398 08:59 ساعت
2019-10-6 09:41:30
شناسه خبر : 328125
رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به استقبال زائران برای حضوردر حماسه پیاده‌روی اربعین و آمادگی شهرهای زیارتی عراق برای خدمت به زائران گفت: امنیت مسیر زائران اربعین حسینی به صورت کامل از سوی کشور میزبان تأمین شده است.
رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به استقبال زائران برای حضوردر حماسه پیاده‌روی اربعین و آمادگی شهرهای زیارتی عراق برای خدمت به زائران گفت: امنیت مسیر زائران اربعین حسینی به صورت کامل از سوی کشور میزبان تأمین شده است.
 
علیرضا رشیدیان، رئیس سازمان حج و زیارت درباره آخرین وضعیت نام‌نویسی زائران اربعین حسینی و اعزام آنها به عراق اظهار داشت: خوشبختانه استقبال بسیار مناسبی از نام‌نویسی در سامانه سماح صورت گرفته و تاکنون (امروز شنبه) بیش از ۲ میلیون نفر در سامانه سماح ثبت‌نام کرده‌اند.
 
وی با بیان اینکه سازمان حج و زیارت به عنوان متولی بحث زیارت در کشور با تمام توان در کنار ستاد مرکزی اربعین حسینی و سایر کمیته‌های مربوطه به خدمات‌رسانی برای زائران اربعین می‌پردازد، گفت: ثبت‌نام از زائران همچنان با جدیت و استقبال متقاضیان ادامه دارد و اعزام‌ها نیز به تدریج از روزهای گذشته آغاز شده و در ایام پیش رو نیز شتاب بیشتری می‌گیرد. 
 
رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به برخی ناآرامی‌های روزهای اخیر در بعضی شهرهای عراق گفت: علیرغم مسائلی که در روزهای اخیر در کشور عراق پیش آمده بود، اما خوشبختانه مشکلی در مسیر تداوم عزیمت زائران کشورمان به عتبات عالیات پیش نیامده و اعزام‌ها همانند گذشته از مرزهای زمینی و هوایی انجام می‌گیرد و خللی در مسیر خروج زائران اربعین حسینی نیز از مرزهای زمینی شلمچه، چذابه و مهران وجود ندارد. 
 
رشیدیان با بیان اینکه امنیت مسیر زائران اربعین حسینی به صورت کامل از سوی کشور میزبان تأمین شده است و هیچ مشکلی در اعزام‌ها و طول مسیر وجود ندارد، به فضاسازی رسانه‌های معاند و غربی نسبت به برخی مسائل کشور عراق اشاره و‌ خاطرنشان کرد: این اقدامات تاثیری در میهمان نوازی سالانه مردم غیور و فهیم عراق در برپایی و نمایش شور و شعور حسینی زائران اربعین ندارد.
 
وی‌افزود: پیش بینی می‌شود که امسال نیز شاهد حضور میلیون‌ها نفر از زائران عتبات عالیات در ایام اربعین حسینی باشیم و عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت نمایشی از وحدت، اقتدار و شور و شعور حسینی و اسلام راستین و حرکت به سمت تمدن بزرگ اسلامی را در راهپیمایی عظیم اربعین در این نمایش همدلی و همراهی در منظر جهانی به منصه ظهور برسانند. 
 
رئیس سازمان حج و زیارت شرایط شهرهای زیارتی کشور میزبان را مهیای  خدمت به زائران عزیز اربعین دانست و تصریح کرد: پیش بینی می‌کنیم امسال در ایام اربعین حسینی بالغ بر ۳ میلیون نفر از کشورمان به عراق سفر کنند و آماری بی‌نظیر از حضور زائران اهل بیت (ع) در سال های اخیر به ثبت برسد.
 
منبع:فارس