هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 9 خرداد 1399
ساعت 06:23
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 13 مهر 1398 ساعت 14:39
شنبه 13 مهر 1398 14:13 ساعت
2019-10-5 14:39:56
شناسه خبر : 328118
یک تحلیلگر لبنانی در شبکه المیادین فاش کرد «دیوید پتراوس» رئیس اسبق سیا به امیر سابق قطر التماس کرده بود که زمینه دیدار او با سردار سلیمانی را فراهم کند.
یک تحلیلگر لبنانی در شبکه المیادین فاش کرد «دیوید پتراوس» رئیس اسبق سیا به امیر سابق قطر التماس کرده بود که زمینه دیدار او با سردار سلیمانی را فراهم کند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، شبکه المیادین لبنان در برنامه‌ای اختصاصی به موضوع شکست طرح ترور سرلشکر حاج قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پرداخت و نظر کارشناسان را جویا شد.
 
«انیس النقاش»، هماهنگ کننده شبکه تحقیقات و پژوهش‌های راهبردی «امان» در این خصوص گفت: طرح ترور سردار سلیمانی در حقیقت طرح مشترک اسرائیل و عربستان سعودی است. همکاری اطلاعاتی برخی  کشورهای عربی با سرویس جاسوسی رژیم صهیونیستی علیه محور مقاومت پیش از این هم بوده مانند عملیات ترور حاج عماد مغنیه، از فرماندهان نظامی حزب‌الله لبنان.
 
این تحلیلگر لبنانی افزود سردار سلیمانی یکی از فرماندهان مهم محور مقاومت است که تلاش‌هایش در حمایت از گروه‌های مقاومت و در مبارزه با تروریسم بر کسی پوشیده نیست.
 
نقاش گفت سردار سلیمانی زمانی که داعش به عراق حمله و شهر‌های آن را اشغال کرد، برای مقابله با تروریسم لحظه‌ای درنگ نکرد و اولین کسی بود که خود را به عراق رساند.
 
وی در ادامه به التماس‌های «دیوید پتراوس»، رئیس اسبق سازمان اطلاعات مرکزی ایالات متحده آمریکا (سیا) برای دیدار با قاسم سلیمانی اشاره کرد و گفت که این مقام آمریکایی از «حمد بن خلیفه»، امیر سابق قطر خواسته بود که زمینه دیدار رسمی بین او و سردار سلیمانی را فراهم کند.
 
احمد المدلل، از مسئولان جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز در مصاحبه با این شبکه، درباره ناکامی ترور سردار قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران، گفت: ما فلسطینی ها با نگرانی تحولات را پیگیری می کنیم. ما با دشمن اصلی امت اسلامی یعنی رژیم صهیونیستی و توطئه های آمریکا روبرو هستیم. تلاش برای ترور قاسم سلیمانی برای ما نگران کننده است و آن را توطئه صهیونیستی-آمریکایی برای برهم زدن معادلات در منطقه، فتنه انگیزی و به راه انداختن درگیری بین طرف های مختلف می دانیم. به ویژه که ایران امروز نوک پیکان حمایت و پشتیبانی از مقاومت در منطقه به خصوص مقاومت فلسطین در برابر دشمن صهیونیستی است.
 
المدلل افزود: محور مقاومت امروز از تهران تا نوار غزه گسترده است و از یمن، لبنان و سوریه عبور می کند و در این شرایط طبیعی است که تلاش های مکرر و متعدد برای ترور قاسم سلیمانی که در راس مقاومت قرار دارد، صورت گیرد. نمی توانیم پیشرفت مقاومت و بهبود ابزارهای آن را نادیده بگیریم. مقاومت به ویژه در فلسطین توانست معادلاتی را در برابر دشمنی ترسیم کند که زرادخانه تسلیحاتی بزرگی دارد و یکی از قویترین ارتش های جهان را داراست. رژیم صهیونیستی با این وجود، به علت پیشروی مقاومت در منطقه و توسعه امکانات آن، با تهدیدی برای موجودیت خود روبروست.
 
این مقام فلسطینی در ادامه گفت: ما همواره از سران ایران به ویژه فرماندهان نظامی این کشور و در راس آنها قاسم سلیمانی، تشکر می کنیم. بدون این حمایت ها، مقاومت به ویژه در فلسطین به چنین قدرتی نمی رسید. دشمن صهیونیستی در گذشته در حالی هر طور که می خواست عربده کشی می کرد که هیچ کسی با آن مقابله نمی کرد. اما مقاومت فلسطین امروز به لطف کمک های گسترده تهران و محور مقاومت، توانسته است معادلات جدیدی ترسیم کند و نگرانی امنیتی و نظامی برای دشمن صهیونیستی ایجاد کند و موجودیت این رژیم را به خطر بیندازد. حمایت ایران از مقاومت ادامه دارد و شاهدیم که ایران مانند یک قدرت همتراز با آمریکا روبرو می شود. به خصوص که آمریکا همواره قلدرمآبانه عمل می کرد.
 
وی خاطرنشان کرد:‌ ایستادگی ایران در برابر آمریکا ثابت کرد که این کشور دیگر نمی تواند سرنوشت ملت ها را به ویژه در منطقه عربی و اسلامی تعیین کند. آمریکا در گذشته تصور می کرد این منطقه به مالکیت آن درآمده است. تردیدی نیست که بعضی نظام ها در منطقه بر اساس خواست آمریکا و صهیونیست ها عمل می کنند. اما در برابر محور صهیونیستی-آمریکایی، محور مقاومت ایجاد شد و به آمریکاییها ثابت کرد که در منطقه عربی و اسلامی آینده ای ندارد. تحولات منطقه از جمله در عراق، یمن، سوریه، فلسطین و لبنان به سود محور مقاومت است. آمریکا آینده ای در منطقه ما ندارد و آینده در دست محور مقاومت و در راس آن ایران قرار دارد.