هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 9 خرداد 1399
ساعت 04:41
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 13 مهر 1398 ساعت 14:30
شنبه 13 مهر 1398 14:27 ساعت
2019-10-5 14:30:16
شناسه خبر : 328112
یک تحلیلگر آمریکایی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران را موفق‌ترین چهره نظامی در مبارزه با تروریسم توصیف کرده است.
یک تحلیلگر آمریکایی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران را موفق‌ترین چهره نظامی در مبارزه با تروریسم توصیف کرده است.
 
«کوین بارت»، نویسنده و تحلیلگر مستقر در آمریکا در مصاحبه با تسنیم گفت: «سرلشکر قاسم سلیمانی موفق‌ترین چهره نظامی دنیا در زمینه مبارزه با تروریسم است.  مبارزه سردار سلیمانی با داعش  مبارزه‌ای متعهدانه است، بر خلاف مبارزه دو چهره آمریکا با داعش که همزمان حمایت مخفیانه از تروریست‌هایی که با آنها مبارزه می‌کند را هم شامل می‌شود.» 
 
وی در ادامه گفت: «سردار سلیمانی بر خلاف آمریکایی‌ها هدایت نیروهایی را به عهده گرفته که بومی همان منطقه هستند. نیروهای او به شکست داعش تعهد راستین دارند و فقط برای دریافت حقوق دنبال انجام این کار نیستند. در حالی که برخی از نیروهای تحت فرماندهی آمریکا - اگر نگوییم خود آمریکایی‌ها هم همین‌طور هستند- صرفاً نیروهای مزدبگیر هستند. جان کیل درباره نیروهای مزدبگیر می‌گوید: "مزدورها به دردنخورند، آنها متفرقند و چیزی برای ماندن در مبارزه ندارند غیر از حقوق بخور و نمیری که به اندازه‌ای است که آنها بخواهند برای تو بکشند، اما آنقدر کافی نیست که بخواهند برای تو بمیرند." ژنرال سلیمانی و نیروهای او بر خلاف نیروهای مزدبگیر (از جمله مزدوارن خود داعش که از سعودی‌ها پول می‌گیرند) آماده‌اند جانشان را کف دستشان بگذارند. نیروهای سردار سلیمانی مثل نیروهای انصارالله در یمن شجاعانه و با مهارت علیه مزدوارن تحت استخدام خائنان جنگیده‌اند.»
 
وی در پاسخ به سوالی درباره اینکه سردار سلیمانی تا چه اندازه در تقویت محور مقاومت و مقابله با توطئه‌های آمریکا و اسرائیل در منطقه نقش داشته به جنگ 33 روزه حزب‌الله لبنان با رژیم صهیونیستی اشاره کرد و گفت: «سردار سلیمانی اخیراً در یکی از معدود مصاحبه‌هایش درباره نقش خودش در جنگ 33 روزه صحبت کرد. منابع غربی از مدت‌ها پیش اقرار کرده‌اند که فرماندهی سردار سلیمانی از جمله عوامل اساسی در تحقیر ذلت‌بار صهیونیست‌ها توسط حزب‌الله در سال 2006 بود. اما دنیا تازه الان فهمیده که سردار سلیمانی تقریباً کل دوره جنگ را در لبنان و دوشادوش سید حسن نصرالله و عماد مغنیه (که بعداً سال 2008 به شهادت رسید) بوده است.»
 
بارت در ادامه گفت: «دستاوردهای قابل توجه سردار سلیمانی، خردمندی سیاست منطقه‌ای ایران را نشان می‌دهد که حمایت از گروه‌های مستقل، اصولی و متعهد به مقاومت در برابر صهیونیسم و امپریالیسم را شامل می‌شود. این رویکرد، در تقابل آشکار با رویکرد آمریکا برای ائتلاف‌سازی است که به دنبال طرف‌های خودخواه، غیراصولی و بلندپروازی هستند که مایلند کشورشان را به مشتی دلار آمریکایی بفروشند. این خودفروخته‌ها می‌شوند "دوستان و متحدان آمریکا". اما از آنجا که اساساً خودخواه و فاسد هستند، متحدان موثری نیستند. در میدان جنگ، شجاع نیستند و در کشور خوشان هم محبوب مردم نیستند.»
 
او اضافه کرد: «همین الان، دنیا غرب می‌پرسد که عربستان سعودی با بودجه نظامی 67 میلیارد دلاری چگونه می‌تواند در برابر نیروهای کم‌بضاعت انصارالله جنگ را ببازد. پاسخ اینجا است که نیروهای سعودی از بالا تا پایین فاسد هستند. آناه با صهیونیستم و امپریالیسم همبستر شده‌اند و غیر از جیب‌های پولشان، رهبری، اصول و مکتبی ندارند.»
 
منبع:تسنیم