هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 15 خرداد 1399
ساعت 16:10
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 13 مهر 1398 ساعت 14:11
شنبه 13 مهر 1398 13:55 ساعت
2019-10-5 14:11:04
شناسه خبر : 328107
«جفری کارلینر» معتقد است که رأی دادن به استیضاح ترامپ ممکن است یک اشتباه بزرگ برای دموکرات ها باشد زیرا در صورت شکست می تواند به ترامپ برای پیروزی در انتخابات سال ۲۰۲۰ کمک کند.
«جفری کارلینر» معتقد است که رأی دادن به استیضاح ترامپ ممکن است یک اشتباه بزرگ برای دموکرات ها باشد زیرا در صورت شکست می تواند به ترامپ برای پیروزی در انتخابات سال ۲۰۲۰ کمک کند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از مهر، با افزایش تلاش دموکرات‌ها برای پیشبرد روند استیضاح ترامپ و تمرکز آنها بر گفتگوی جنجالی وی با «ولادیمیر زلنسکی» همتای اوکراینی اش در ماه ژوئیه، 206 نفر از نمایندگان دموکرات کنگره آمریکا- از مجموع 435 عضو مجلس نمایندگان- حمایت خود را از روند استیضاح اعلام کرده اند.
 
«نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در واکنش به انتشار متن گفتگوی تلفنی دونالد ترامپ رئیس جمهوری کشورش با همتای اوکراینی وی اعلام کرد: متن منتشر شده کاخ سفید تأئید می کند که رفتار ترامپ انسجام انتخابات آمریکا و امنیت ملی این کشور را تضعیف کرده است. رئیس جمهوری (ترامپ) تلاش کرده است تا بی قانونی را در آمریکا به یک ارزش تبدیل کند و اکنون در حال صادر کردن آن به خارج از کشور است.
 
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در پیامی توئیتری در واکنش به اقدامات مجلس نمایندگان کشورش به منظوراستیضاح وی نوشت: دموکرات ها در تلاش برای نابود کردن حزب جمهوریخواه و همه آن چیزی هستند که این حزب برای رسیدن به آنها تلاش می کند.
 
رئیس جمهوری آمریکا با وحشت از تلاش دموکرات ها برای استیضاح وی در ادامه اعلام کرد: به هم ملحق شوید، از روش بازی آنها استفاده کنید و به سختی مبارزه کنید. کشورمان در خطر است.
 
در این راستا گفتگویی با «جفری کارلینر» استاد دانشگاه بوستون امریکا تنظیم شده که در ادامه می آید.
 
*اخیرا بحث استیضاح ترامپ از سوی نمایندگان دموکرات مطرح شده است. این در حالی است که قرار بود موضوع استیضاح ترامپ به بعد از انتخابات 2020 موکول شود. چرا در حال حاضر این موضوع مطرح شده است؟
 
شواهد جدیدی از مکالمه ترامپ و تحت فشار قرار دادن رئیس جمهور اوکراین برای یافتن اطلاعاتی وجود دارد که به ترامپ جهت پیروزی در انتخابات 2020 کمک می کند. همچنین اطلاعات جدیدی در مورد تلاش افرادی که شخصاً در اوکراین برای ترامپ کار می کنند به جای دیپلمات های آمریکایی که برای دولت ایالات متحده کار می کنند، وجود دارد.
 
دموکرات ها فکر می کنند که این اطلاعات بسیار واضح نشان می دهد که ترامپ و عوامل وی قانون را نقض کرده اند. آنها فکر می کنند شواهد در این مورد نسبت به آنچه در انتخابات 2016 با روس ها اتفاق افتاد، به طور واضح تر نشان می دهد که ترامپ مرتکب جرم شده است. تقریباً تمام دموکرات های مجلس نمایندگان از استیضاح ترامپ حمایت می کنند ، قرار دادن ترامپ در محاکمه ای که مجلس سنای آمریکا در مورد اینکه آیا وی را از سمت ریاست جمهوری برکنار کند یا خیر، دو دلیل دارد:
 
اول اینکه رأی دهندگان دموکرات نسبت به رفتار ترامپ در مقایسه با گذشته بیشتر عصبانی هستند. این رای دهندگان که فکر می کنند ترامپ رئیس جمهوری وحشتناک است، اکنون با قوت بیشتری احساس می کنند که برخی اقدامات مانند استیضاح لازم است، حتی اگر نتواند او را از مقام خود برکنار کند. دموکرات های کنگره تا حدی جهت ارضای خشم اخلاقی رأی دهندگان دموکرات به استیضاح رأی خواهند داد. آنها همچنین فکر می کنند که دادگاه استیضاح ترامپ ممکن است درصد دموکرات هایی را که در انتخابات سال 2020 رای می دهند، افزایش دهد. اگر رای دهندگان دموکرات به اندازه کافی از ترامپ عصبانی باشند، احتمالاً به جای ماندن در خانه تمایل بیشتری برای رای دادن نشان می دهند و این آراء اضافی برای شکست ترامپ در انتخابات کافی خواهد بود.
 
دومین دلیل اینکه دموکرات ها در کنگره به استیضاح ترامپ رای می دهند این است که آنها امیدوارند توجه خود را به رفتار نادرست ترامپ معطوف کنند و رأی دهندگان بی طرف را متقاعد کند که ترامپ نباید رئیس جمهور باشد. این یک خطر بزرگ برای دموکرات هاست زیرا تعداد رای دهندگان بی طرف زیادی در آمریکا وجود ندارد. بیشتر رأی دهندگان به شدت اعتقاد دارند یا ترامپ فردی وحشتناک است یا فردی فوق العاده است. سیاستمداران دموکراتیک امیدوارند اطلاعات جدید، تعداد کمی از رای دهندگان بی طرف را قانع کند که ترامپ فردی وحشتناک است. این سیاستمداران همچنین امیدوارند تعدادی از هواداران ترامپ نیز نظر خود را تغییر دهند و در سال 2020 علیه ترامپ رای دهند.
 
*مطرح کردن استیضاح ترامپ ریسک بسیار بالایی برای دموکراتها دارد و در صورت شکست بر نتایج انتخابات ریاست جمهوری امریکا تأثیر زیادی خواهد داشت. اثرگذاری این موضوع بر انتخابات ریاست جمهوری امریکا به چه میزان است؟
 
تأثیر استیضاح در انتخابات 2020بسیار نامشخص است. دموکرات ها امیدوارند استیضاح ترامپ رأی دهندگان را متقاعد کند که نظر خود را درباره ترامپ تغییر دهند و رأی دهندگان دموکرات را ترغیب به رای دادن کنند.
 
از طرفی جمهوریخواهان امیدوارند که این امر هواداران ترامپ را ترغیب کند که در انتخابات شرکت نموده و به ترامپ رای دهند. هیچ کس نمی داند واقعاً چه خواهد شد. رأی دادن به استیضاح ترامپ ممکن است یک اشتباه بزرگ برای دموکرات ها باشد و در صورت شکست می تواند به ترامپ برای پیروزی در انتخابات سال 2020 کمک کند. در صورت پیروزی نیز ممکن است استراتژی موفقی برای دموکرات ها جهت پیروزی در انتخابات باشد و همچنین راهی برای ارضاء خشم اخلاقی رأی دهندگان ضد ترامپ.
 
*آیا تصور می کنید استیضاح ترامپ به عزل او منجر شود؟
 
بسیار بعید است که سنا به محکومیت ترامپ رای دهد. برکناری ترامپ به رای 67 سناتور از 100 سناتور مجلس سنا احتیاج دارد، از جمله 20 جمهوریخواه از 53 جمهوریخواه. تقریباً هیچ کس به طور جدی فکر نمی کند که 20 سناتور از 53 سناتور جمهوریخواه، بدون در نظر گرفتن شواهد و مدارک علیه ترامپ رای دهند. شاید چند جمهوریخواه به 47 سناتور دیگر بپیوندند و علیه ترامپ رای دهند، اما این کافی نخواهد بود.