هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 12 خرداد 1399
ساعت 09:24
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 13 مهر 1398 ساعت 14:09
شنبه 13 مهر 1398 13:54 ساعت
2019-10-5 14:09:27
شناسه خبر : 328104
منابع آگاه در خارطوم از به تعویق افتادن برگزاری دادگاه رئیس جمهور برکنار شده سودان تا اطلاع ثانوی خبر دادند.
منابع آگاه در خارطوم از به تعویق افتادن برگزاری دادگاه رئیس جمهور برکنار شده سودان تا اطلاع ثانوی خبر دادند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، ماموران امنیتی سودان از محل اقامت عمرالبشیرمبلغ 6 میلیون یورو، 351 هزار دلار به همراه پنج میلیارد لیره سودانی کشف کردند. رئیس جمهور برکنار شده سودان در برابر قاضی اعتراف کرد مبلغ 25 میلیون دلار را ولیعهد عربستان به او داده است تا خارج از بودجه دولت هزینه کند. عمرالبشیر مدعی شده که این مبلغ را در موسسات تابع ارتش هزینه کرده است.
 
منابع آگاه در خارطوم گفتند: دادگاه رسیدگی به اتهامات عمرالبشیر رئیس جمهور برکنار شده سودان که قرار بود امروز در خارطوم برگزار شود تا اطلاع ثانوی به تعویق افتاده است.
 
به نوشته روزنامه سودان تریبون، این منابع که نخواستند نامشان فاش شود، اظهار داشتند: این تعویق به درخواست تیم وکلای مدافع عمرالبشیر صورت گرفت. این درخواست مربوط به قرائت کیفرخواست عمرالبشیر پس اصلاح آن براساس ماده 2/147 قانون آئین دادرسی کیفری مصوب سال 1991 سودان است.
 
تیم وکلای مدافع عمرالبشیر تاکید کرده است اتهاماتی که دادگاه براساس ماده ( 6.ج ) قانون کسب ثروت حرام و نامشروع به عمرالبشیر وارد کرده به صورت مطلق بوده و عناصر آن نامشخص است.
 
این منابع تصریح کردند: جلسه محاکمه رئیس جمهور برکنار شده سودان تا زمان تصمیم گیری دادگاه استیناف درباره درخواست تیم وکلای مدافع عمرالبشیر به تعویق افتاد.
 
این روزنامه در خبری دیگری نوشت: رئیس کمیته بین المللی تحریم های سودان طی روزهای آینده به خارطوم سفر خواهد کرد.
 
خانم تونا فرشینکا اظهار داشت : به منظور مشخص کردن زمان دقیق این سفر درحال گفت وگو با نمایندگی سودان در سازمان ملل است.
 
وی با ارائه گزارشی از وضعیت دارفور به شورای امنیت گفت: اوضاع دارفور واقع در غرب سودان با ثبات است و درگیری های گسترده ای در این منطقه مشاهده نشده است.
 
شورای امنیت درسال 2005 به دلیل درگیری های استان دارفور با صدور قطعنامه 1591 خارطوم را تحت تحریم های اقتصادی و نظامی خود قرار داد.