هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 19 تير 1399
ساعت 09:14
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 13 مهر 1398 ساعت 13:07
شنبه 13 مهر 1398 12:33 ساعت
2019-10-5 13:07:46
شناسه خبر : 328091
امروز وزیر جهاد کشاورزی در پاسخ به این سوال که نظر شما درباره نرخ پایین خرید تضمینی گندم چیست، موضع روشن و شفافی را اعلام نکرد.
امروز وزیر جهاد کشاورزی در پاسخ به این سوال که نظر شما درباره نرخ پایین خرید تضمینی گندم چیست، موضع روشن و شفافی را اعلام نکرد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی در حاشیه امضای تفاهم نامه با شهردار تهران در پاسخ به اینکه نظر شما درباره قیمت 2200 تومانی خرید تضمینی گندم چیست، گفت: من چه نظری می‌توانم داشته باشم، شورای اقتصاد مسئول تعیین قیمت و دولت مسئول ابلاغ آن است.
 
تلاش‌های خبرنگاران برای دانستن اینکه موضع وزیر جهاد کشاورزی درباره قیمت خرید تضمینی که جدیدا دولت ابلاغ کرده نتیجه‌ای نداشت و وی از توضیح در این باره طفره رفت.
 
وزیر جهاد کشاورزی در حاشیه این امضای تفاهم نامه تنها به سؤالات رسانه ملی پاسخ داد.
 
همچنین خبرنگار رسانه ملی درباره میزان تخریب اراضی کشاورزی سؤال کرد و وزیر جهاد کشاورزی بدون اینکه آماری در این باره بگوید گفت:‌سازمان امور اراضی کشور مسئول مقابله با جلوگیری از تخریب اراضی در خارج از شهر است و بعضی موقع تصرف‌هایی در این اراضی صورت می‌گیرد که بدون مجوزهای کمیسیون مربوطه است و باید این سازمان برای جلوگیری از آنها ورود کند.
 
به گزارش فارس، در حالی وزیر جهاد کشاورزی امروز هیچ موضعی در قبال قیمت 2200 تومان خرید تضمینی اتخاذ نکرد که کارشناسان و گندم کاران کشور متفق‌القول هستند که این قیمت بسیار پایین بوده و کشاورزان در سال آینده سطح زیر کشت‌شان پایین خواهد آمد. 
 
امسال خرید تضمینی گندم نسبت به سال گذشته 3 میلیون تن کاهش داشت و کارشناسان دلیل اصلی آن را پایین بودن خرید تضمینی آن می‌دانند و معتقدند اگر قیمت 2200 تومان برای سال آینده تغییر نباید میزان خرید تضمینی سال آینده بسیار پایین‌تر خواهد شد.