هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 15 مرداد 1399
ساعت 04:44
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 13 مهر 1398 ساعت 12:00
شنبه 13 مهر 1398 10:44 ساعت
2019-10-5 12:00:24
شناسه خبر : 328068
رئیس جمهور آمریکا با امضای یک فرمان ورود مهاجرانی که قادر به پرداخت هزینه های بهداشت و درمان نیستند را به خاک آمریکا ممنوع اعلام کرده است.
رئیس جمهور آمریکا با امضای یک فرمان ورود مهاجرانی که قادر به پرداخت هزینه های بهداشت و درمان نیستند را به خاک آمریکا ممنوع اعلام کرده است.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از رویترز، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز جمعه با امضای یک فرمان ورود مهاجران خارجی که قادر نیستند هزینه های بهداشت و درمان خودشان را بپردازند، به طور موقت ممنوع کرده است.
 
بر اساس قانون جدید، مهاجرانی که قادر نباشند 30 روز پس از ورود به آمریکا هزینه‌های بهداشت و درمان خود را تامین کنند یا هیچ گونه تقدینگی برای تامین این هزینه ها نداشته باشند، به طور موقت اجازه ورود به خاک آمریکا را نخواهند داشت.
 
ترامپ مقابله با مهاجرت غیرقانونی را یکی از مهمترین اولویت‌های ریاست جمهوری اش اعلام کرده و سیاست‌های ضد مهاجرتی وی با مخالفت‌های گسترده داخلی و بین المللی روبرو شده است.
 
دولت ترامپ ماه گذشته اعلام کرده است که قصد دارد در سال مالی 2020 میلادی تنها به 18 هزار پناهجو اجازه اسکان در خاک ایالات متحده را بدهد. این پایین ترین تعداد پناهجوی پذیرفته شده در آمریکا در تاریخ معاصر این کشور به شمار می رود.
 
ترامپ در این باره گفت: با توجه به این که نظام بهداشت و سلامت ما با چالش های مربوط به هزینه‌های بیمه بیکاری روبرو است، دولت ایالات متحده با پذیرش هزاران مهاجر و پناهجوی خارجی که قادر به تامین هزینه های درمانی خود نیستند، مشکلات این نظام بهداشت و سلامت را افزایش داده است.
 
ترامپ افزود: این تعلیق و ممنوعیت ورود به خاک آمریکا تنها شامل کسانی می شود که خواستار ورود به آمریکا با ویزای مهاجرتی هستند.