هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 14 خرداد 1399
ساعت 08:15
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 13 مهر 1398 ساعت 10:03
شنبه 13 مهر 1398 09:56 ساعت
2019-10-5 10:03:04
شناسه خبر : 328048
فرمانده قرارگاه اربعین ناجا با بیان اینکه مرکز خسروی همچنان بسته است، گفت: شماره پیامک ۱۱۰۳۰۰۰۰۱۰ برای اطلاع از آخرین وضعیت ارسال برگه تردد اربعین در نظر گرفته شده است.
فرمانده قرارگاه اربعین ناجا با بیان اینکه مرکز خسروی همچنان بسته است، گفت: شماره پیامک ۱۱۰۳۰۰۰۰۱۰ برای اطلاع از آخرین وضعیت ارسال برگه تردد اربعین در نظر گرفته شده است.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران پویا، سردار محسن فتحی‌زاده صبح امروز در حاشیه صبحگاه نیروی انتظامی در ستاد ناجا در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تردد زائران اربعین در مرزهای مهران، شلمچه و چذابه بدون هیچ مشکلی در حال انجام است، اظهار کرد: به واسطه حجم تردد زیاد زائران در مرز مهران مجوز تردد خودروهای کاپوتاژ در این مرز بسته شده و این خودروها باید به سایر مرزها مراجعه کنند.
 
فرمانده قرارگاه اربعین ناجا ادامه داد: فقط خودروهای برخی از کاروان‌های موکب‌دار اجازه کاپوتاژ از مرز مهران را دارند.
 
وی نحوه صدور برگه‌ تردد اربعین را نیز مطلوب دانست و تصریح کرد: در چند روز گذشته بیش از 230 هزار درخواست برای صدور برگه تردد اربعین  صورت گرفته که حدود 180 هزار برگه تردد آماده شده و در چند روز آینده ارسال می‌شود.
 
این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: چون فرآیند ارسال برگه تردد اربعین از طریق پست است، زائران برای اطلاع از موضوع می‌توانند کد ملی خود را به سرشماره 1103000010 ارسال کنند که کدی برای آنها پیامک می‌شود و با ارائه این کد به اداره پست محله خود می‌توانند از آخرین وضعیت ارسال برگه تردد اربعین مطلع شوند.
 
فتحی‌زاده با بیان اینکه مرز خسروی همچنان بر روی زائران بسته است، متذکر شد: تا شرایط آماده نشود امکان باز شدن این مرز وجود ندارد و از زائران می‌خواهیم به مرز خسروی مراجعه نکنند. همچنین مرز مهران جایگزین مرز خسروی است.
 
فرمانده قرارگاه اربعین ناجا با بیان اینکه تعداد سهمیه خودروهای کاپوتاژ توسط گمرک مشخص می‌شود، افزود: برخی از خودروهای کاپوتاژ به کشور عراق رفته و زائران را پس از مراسم اربعین به کشور بازمی‌گردانند و برای حدود 400 دستگاه اتوبوس به منظور این کار مجوز کاپوتاژ صادر شده است.
 
این مقام انتظامی از زائران خواست در کشور عراق صرفا بر خودروهای مورد تأیید پلیس و در پایانه‌های مرزی عراق سوار شوند و یادآور شد: زائران حتما برای تردد از مسیرهای اصلی عبور در عراق استفاده کنند زیرا این مسیرها تحت کنترل امنیتی است و از عبور از مراکز فرعی خودداری کنند.