98/7/11 - 12:47 1970-1-1 03:30:00
شناسه خبر : 328015
وزیر کشور آلمان با توجه به افزایش هجوم پناهندگان از ترکیه به مرزهای اروپا به این کشور سفر می‌کند تا برای نجات توافق پناهندگان متزلزل با آنکارا گفتگوهایی را انجام دهد.
وزیر کشور آلمان با توجه به افزایش هجوم پناهندگان از ترکیه به مرزهای اروپا به این کشور سفر می‌کند تا برای نجات توافق پناهندگان متزلزل با آنکارا گفتگوهایی را انجام دهد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از روزنامه "فرانکفورتر آلگماینه سایتونگ"، "هورست زیهوفر"، وزیر کشور آلمان برای نجات توافق پناهندگان متزلزل با آنکارا به این کشور و آتن سفر می کند.
 
از آنجایی که اخیرا بار دیگر پناهندگان زیادی از ترکیه به جزایر یونان می آیند وزیر کشور آلمان امروز (پنج شنبه) به آنکارا سفر می کند. زیهوفر در این سفر با وزرای کشور و امور خارجه ترکیه بحث و تبادل نظر خواهد کرد.
 
زیهوفر روز جمعه هم برای گفتگو با مقاملت یونانی به این کشور سفر خواهد کرد. زیهوفر می خواهد این سفر را به همراه همتای فرانسوی خود "کریستوفه کاستنر" و "دمیتریس آوراموپولوس"، کمیسر امور مهاجرت اتحادیه اروپا انجام دهد.
 
زیهوفر در ترکیه بخصوص درباره توافق پناهندگان بین ترکیه و اتحادیه اروپا که مدتی است دچار تزلزل شده است گفتگو خواهد کرد. این توافق پناهندگن که در سال 2016 منعقد شد پیش بینی می کند که یونان پناهندگانی که به صورت غیر قانونی به این کشور آمده اند را به ترکیه بازگرداند. در مقابل اتحادیه اروپا پناهندگانی سوری را از ترکیه پذیرفته و از این کشور در تامین نیازهای پناهندگان حمایت مالی می کند.
 
اما اخیرا دیده می شود که اردوگاه های پناهندگان در جزایر یونان به شدت پر ازدحام شده و تنها پناهندگان کمی به ترکیه بازگردانده شده اند. همچنین میزان هجوم پناهندگان از ترکیه به جزایر یونان افزایش پیدا کرده است.
 
زیهوفر قبل از سفر به آنکارا در پیامی توئیتری اعلام کرد که تحولات مربوط به مهاجران در جزایر یونان مورد توجه زیاد ما است. تحولات سال 2015 نباید دوباره تکرار شود.
 
این در حالی است که سخنگوی سیاست مهاجرت فراکسیون سبزها در پارلمان آلمان بسته پناهندگان منعقد شده بین ترکیه و اتحادیه اروپا را شدیدا محکوم می کند. وی در این راستا به گزارشات سازمان های حقوق بشری اشاره می کند که بر اساس آن ترکیه پناهندگان را بر خلاف خواست آن ها به سوریه باز می گرداند.
 
وی در این باره گفته است که این نقض فاحش قانون مربوط به پناهندگی است و زیهوفر باید این مسئله را آشکارا در ترکیه بگوید.