هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 6 مهر 1399
ساعت 23:01
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 11 مهر 1398 ساعت 12:16
پنجشنبه 11 مهر 1398 10:49 ساعت
2019-10-3 12:16:41
شناسه خبر : 328002
شاه محمود قریشی ضمن دیدار با نمایندگان طالبان افغانستان اعلام کرد: ما تمام تلاش خود برای به نتیجه رسیدن صلح در افغانستان را انجام خواهیم داد.
شاه محمود قریشی ضمن دیدار با نمایندگان طالبان افغانستان اعلام کرد: ما تمام تلاش خود برای به نتیجه رسیدن صلح در افغانستان را انجام خواهیم داد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از جیو تی وی، «شاه محمود قریشی» وزیر خارجه پاکستان در دیدار با نمایندگان طالبان افغانستان اعلام کرد: صلح در افغانستان صلح و امنیت در پاکستان را نیز به ارمغان خواهد آورد.
 
وی تصریح کرد: ما از هر تلاشی برای برقراری صلح در افغانستان حمایت می کنیم و می دانیم که جنگ راه حل بحران این کشور نیست.
 
وزیر خارجه پاکستان اظهار داشت: ما روابط دیرینه تاریخی و فرهنگی با افغانستان داریم و برای این روابط ارزش زیادی قائل هستیم.
 
قریشی گفت: ما در خلال سال های جنگ میزبان میلیون ها مهاجر افغانستانی بودیم و از آنها به شکلی مطلوب در کشورمان میزبانی کردیم.
 
معاون حزب تحریک انصاف اضافه کرد: ما از طرفین مناقشه در افغانستان می خواهیم که اختلافات را کنار گذاشته و پای میز مذاکره حاضر شوند تا مشکلات به سرعت حل شود.
 
دور قبلی مذاکرات میان طالبان و حکومت افغانستان به دلیل مداخله ترامپ بی نتیجه ماند و دولت اسلام آباد در صدد آغاز دور دیگری از مذاکرات میان دو طرف است.
 
این در حالی است که «زلمی خلیلزاد» نماینده ویژه آمریکا در امور افغانستان نیز به پاکستان سفر کرده و با نمایندگان طالبان دیدار خواهد داشت.