98/7/11 - 11:21 1970-1-1 03:30:00
شناسه خبر : 327990
رئیس‌جمهور آمریکا که پیش از این هم بارها به خبرنگاران توهین کرده بود، این بار در حضور رئیس‌جمهور فنلاند و بر سر رسوایی «اوکراین‌گیت» بر سر یک خبرنگار فریاد کشید و رسانه‌ها را متقلب و فاسد خواند
رئیس‌جمهور آمریکا که پیش از این هم بارها به خبرنگاران توهین کرده بود، این بار در حضور رئیس‌جمهور فنلاند و بر سر رسوایی «اوکراین‌گیت» بر سر یک خبرنگار فریاد کشید و رسانه‌ها را متقلب و فاسد خواند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا روز چهارشنبه در جریان نشست خبری با همتای فنلاندی‌اش، به دلیل سؤالات مکرر خبرنگاران در مورد رسوایی «اوکراین‌گیت» به شدت عصبی شد و با یکی از خبرنگاران به بحث و جدل پرداخت.
 
او در پاسخ به سؤال این خبرنگار که از او پرسید درخواستش از «ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهور اوکراین در مورد «جو بایدن» از نامزدهای انتخاباتی حزب دموکرات، چه بوده، گفت: «داری با من صحبت می‌کنی؟ گوش بده. آماده‌ای. ما میزبان رئیس‌جمهور فنلاند هستیم، از او یک سؤال بپرس.»
 
ترامپ وقتی با اصرار خبرنگار روبرو شد، گفت: «شنیدی چه گفتم؟ شنیدی چه گفتم؟ از ایشان یک سؤال بپرس. من به تو جوابی مفصل دادم. حالا از این آقا یک سؤال بپرس. بی‌ادب نباش... من به همه‌چیز جواب دادم. کل این قضیه ساختگی است. و می‌دانی چه کسانی دارند این قضیه ساختگی را همراهی می‌کنند؟ کسانی مثل تو و رسانه‌های خبر جعلی که ما در این کشور داریم.»
 
رئیس‌جمهور آمریکا ادامه داد: «و بارها گفته‌ام، رسانه‌های فاسد. چون فاسد هستید. اکثر رسانه‌های این کشور، نه فقط جعلی، بلکه فاسد هستند. آدم‌های خیلی خوبی هم هستند که روزنامه‌نگاران و آدم‌های فوق‌العاده‌ای هستند. اما اکثر [رسانه‌ها] فاسد و جعلی‌اند. لطفا از رئیس‌جمهور فنلاند یک سؤال بپرس.»
 

13980711000195_360P.mp4 | دانلود فیلم 
 
ترامپ در هفته‌های اخیر متهم شده است که در تماس با رئیس‌جمهور جدید اوکراین، او را برای پیشبرد یک پرونده قضایی علیه پسر بایدن، تحت فشار قرار داده است. هلدینگ «بریسما» که «هانتر بایدن» یکی از اعضای هیأت مدیره آن است، در اوکراین به فساد مالی متهم است. متن مکالمه ترامپ و زلنسکی نشان می‌دهد که ترامپ از همتای اوکراینی خود خواسته اطمینان حاصل کند که دادستان اوکراین این پرونده را پیش می‌برد.
 
گفته می‌شود رئیس‌جمهور آمریکا اعطای کمک‌های مالی و نظامی به اوکراین را به پیشرفت این پرونده منوط کرده است. به نظر می‌رسد ترامپ این اقدام را به امید بی‌اعتبار کردن بایدن و کاستن از شانس وی در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۰ انجام داده است.
 
دموکرات‌ها با بیان اینکه ترامپ با این اقدام از اختیارات خود برای رسیدن به نفع شخصی سوء استفاده کرده است، روند رسمی استیضاح رئیس‌جمهور را آغاز کرده‌اند. ترامپ در روزهای اخیر با عصبانیت به این تحقیقات واکنش نشان داده و حتی خواستار بازداشت «آدام شیف» رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا شده است. شیف محوریت تحقیقات استیضاح را بر عهده دارد.