98/7/11 - 10:45 1970-1-1 03:30:00
شناسه خبر : 327983
رئیس ستاد اجرایی فرمان امام گفت: امسال خدمات ستاد اجرایی فرمان امام در حوزه‌های پزشکی، فرهنگی، توزیع غذا و اسکان در ۱۱ پایگاه و موکب ارائه خواهد شد که حداقل دو برابر سال گذشته است.
رئیس ستاد اجرایی فرمان امام گفت: امسال خدمات ستاد اجرایی فرمان امام در حوزه‌های پزشکی، فرهنگی، توزیع غذا و اسکان در ۱۱ پایگاه و موکب ارائه خواهد شد که حداقل دو برابر سال گذشته است.
 
به گزاارش رجانیوز به نقل از تسنیم؛ مراسم اعزام کاروان زائر اولی‌ها و کاروان‌های پزشکی و فرهنگی ستاد اجرایی فرمان امام برای خدمت‌رسانی به زوار اربعین در باغ‌موزه دفاع مقدس برگزار شد، محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام در این مراسم با بیان اینکه زندگی امام حسین از تولد تا شهادت زیبا است گفت: تمام برجستگی‌های تاریخ انبیا در یک نیمروز یعنی از ظهر عاشورا تا لحظه شهادت اباعبدالله متجلی شد.
 
رئیس ستاد اجرایی فرمان امام  با اشاره به اینکه ما در ستاد اجرایی افتخار بزرگ محرومیت‌زدایی را داریم، افزود: یکی از برکات کمک به زوار اربعین همین توفیق‌هایی است که ما در بحث اشتغال داریم و توانسته‌ایم در این شرایط سخت اقتصادی روزانه 100 طرح کوچک و متوسط و 300 شغل در کشور ایجاد کنیم.
 
مخبر با تشریح خدمات ستاد در اربعین امسال اضافه کرد: امسال خدمات ستاد اجرایی فرمان امام در حوزه‌های پزشکی، فرهنگی، توزیع غذا و اسکان در 11 پایگاه و موکب ارائه خواهد شد که حداقل دو برابر سال گذشته است.
 
رئیس ستاد اجرایی فرمان امام افزود: همانند سال گذشته در مرزهای مهران، خسروی، شلمچه، چذابه و امسال در مرز میرجاوه هم ایستگاه سلامت و موکب خواهیم داشت.
 
وی با اشاره به برنامه‌های ستاد اجرایی فرمان امام در خاک کشور عراق  خاطرنشان کرد: در کشور عراق در عمود 828 طبق سال گذشته خدمات درمانی و فرهنگی خواهیم داشت که خدمات درمانی شامل دندانپزشکی، چشم‌پزشکی، شنوایی‌سنجی و پاراکلینیک و آزمایشگاهی خواهیم داشت.
 
مخبر افزود: در عمود 1120 هم خدمات درمانی ارائه خواهیم کرد، همچنین در نجف اشرف جنب صحن حضرت زهرا (س) ستاد اجرایی فرمان امام درمانگاه مجهزی را دایر خواهد کرد. در شهر سامرا و کاظمین نیز خدمات‌رسانی ویژه‌ای در حوزه پزشکی، اسکان و پذیرایی با همکاری گروه‌های مردمی خواهیم داشت و در شهر کربلا نیز در صحن عقیله و خیابان جمهوری خدمات اسکان و پذیرایی و درمانی خواهیم داشت.
 
رئیس ستاد اجرایی فرمان امام  ادامه داد: حدود 900 نفر از نیروهای قرارگاه جهادی ستاد اجرایی فرمان امام در این موکب‌ها آماده خدمت هستند و تنها در حوزه سلامت بیش از 400 پزشک و پرستار جهادی خدمات درمانی رایگان ارائه خواهند کرد.
 
امیرحسین مدنی مدیرعامل بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام هم در این مراسم با اشاره به طرح ستاد برای اعزام زائر اولی‌ها گفت: ستاد اجرایی فرمان امام سال گذشته 800 نفر زائر اولی را به کربلا اعزام کرد و بنایمان این است تا آخر امسال بیش از 5 هزار زائر اولی را از مناطق محروم و حاشیه شهرها به عتبات عالیات اعزام کنیم.
 
مدنی گفت: برنامه‌ریزی‌مان برای اربعین امسال اعزام 50 کاروان 40 نفره و در مجموع 2 هزار است، امروز نیز کاروان 40نفرهای از بیماران اعتیاد که موفق به ترک و درمان شده اند را با شعار "از اربعین تا اربعین پاک بمانم" به عتبات اعزام می‌شوند و پیش‌بینی می‌شود امسال 70 هزار زائر پاکستانی از مرز میرجاوه وارد کشور و سپس عازم کربلا شوند که به این زوار هم خدمات کامل ارائه خواهیم کرد.