هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 8 مهر 1399
ساعت 00:49
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 11 مهر 1398 ساعت 10:11
پنجشنبه 11 مهر 1398 09:29 ساعت
2019-10-3 10:11:41
شناسه خبر : 327962
همزمان با برگزاری رزمایش‌های مشترک بین ایران، روسیه و سوریه در غرب استان دیرالزور، ارتش سوریه نیز در حال ارسال تجهیزات و نیرو به این منطقه است.
همزمان با برگزاری رزمایش‌های مشترک بین ایران، روسیه و سوریه در غرب استان دیرالزور، ارتش سوریه نیز در حال ارسال تجهیزات و نیرو به این منطقه است.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، منابع خبری از اعزام نیرو و تجهیزات توسط ارتش سوریه به شرق این کشور خبر دادند.
 
روزنامه الوطن سوریه گزارش داد که ارتش سوریه روز گذشته تجهیزات و نیروی نظامی به غرب استان دیرالزور واقع در شرق این کشور ارسال کرده است.
 
این روزنامه اعلام کرد که روز گذشته ۵۰۰ نفر از نیروهای ارتش سوریه به دیرالزور اعزام شدند تا بتوانند در رزمایش‌هایی شرکت کنند که دراین منطقه در حال برگزاری است.
 
 منابع خبری چهارشنبه از برگزاری رزمایش مشترک بین نیروهای جمهوری اسلامی ایران، سوریه و روسیه در شرق سوریه خبر دادند.
 
الوطن اعلام کرد این رزمایش، «می‌تواند پیامی از سوی دمشق و همپیمانانش به آمریکای اشغالگر و ابزارهای شبه‌نظامی کُرد جدایی‌طلب آن باشد مبنی بر اینکه وضعیت شرق فرات، مانند گذشته باقی نخواهد ماند».
 
این روزنامه گزارش داد که این رزمایش در غرب دیرالزور برگزار شده و شامل حملات هوایی و شلیک موشک بوده است.
 
این رزمایش برای نخستین بار است که توسط نیروهای ایران، سوریه و روسیه در این منطقه از خاک سوریه برگزار می‌شود و تا چند روز نیز ادامه خواهد داشت.
 
بیشتر مناطق شرق و شمال شرق سوریه در تصرف شبه‌نظامیان کُرد موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» قرار دارد؛ نیروهایی که تحت‌الحمایه آمریکا هستند و در برخی موارد، با گروه تروریستی داعش به توافق رسیده‌اند.
 
یکی از مهم‌ترین توافق‌های سه‌جانبه به آمریکا، کُردها و داعش مربوط به خروج این گروه تروریستی از شهر رقه است که آن را پایتخت خودخوانده و مرکز خلافت ادعایی خود کرده بود. در جریان آن توافق، بیش از چهار هزار عنصر داعش از رقه خارج و توسط کُردها و آمریکا به مناطق نزدیک به مواضع ارتش سوریه در دیرالزور منتقل شدند (جزئیات بیشتر).
 
دولت سوریه بارها اعلام کرده است که این مناطق را مانند سایر مناطقی که از تروریست‌ها پس گرفت، آزاد خواهد کرد. دمشق اما راهکار مصالحه را پیش روی کُردها قرار داد ولی آنان با تحریک‌های آمریکا، بر مطالبات «جدایی‌طلبانه» خود پافشاری کردند و مذاکراتشان با دولت سوریه، راه به جایی نبرد.