هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 11 مهر 1398 ساعت 09:27
پنجشنبه 11 مهر 1398 08:45 ساعت
2019-10-3 09:27:33
شناسه خبر : 327960
بنیامین نتانیاهو که تاکنون توانسته صدور رای در خصوص پرونده های فساد مالی خود را به تعویق بیندازد، وارد آخرین دور از جلسات دفاعیه خود شده است.
بنیامین نتانیاهو که تاکنون توانسته صدور رای در خصوص پرونده های فساد مالی خود را به تعویق بیندازد، وارد آخرین دور از جلسات دفاعیه خود شده است.
 
آخرین دور از دفاعیات وکلای «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی از وی در خصوص سه پرونده فساد مالی، امروز چهارشنبه برگزار می شود. به نوشته هاآرتص، ۱۲ وکیل مدافع وظیفه دفاع از نتانیاهو را در خصوص اتهاماتی چون فساد مالی، دریافت رشوه و سوء استفاده از قدرت را در برابر ۲۰ نماینده قضایی برعهده دارند و ممکن است آخرین جلسه دفاع چند روز طول بکشد. 
 
روزنامه النشره نیز در این رابطه گزارش داده که نخست وزیر رژیم صهیونیستی امروز چهارشنبه باید برای رسیدگی به پرونده‌های فسادش در دادگاه حاضر شود.
 
بر اساس این گزارش، قرار اَست طی این جلسه دادگاه، پرونده فساد ۴۰۰۰ بررسی شود. این پرونده متعلق به اعطای تسهیلاتی از سوی نتانیاهو به مالک شرکت بزک در مقابل دریافت پوشش خبری مناسب در پایگاه خبری صهیونیستی زبان والا می‌باشد.
 
همچنین قرار است اوایل هفته آینده یعنی طی روزهای یکشنبه و دوشنبه جلسات رسیدگی به پرونده‌های فساد نتانیاهو ازسرگرفته شود و طی آن به دو پرونده فساد ۱۰۰۰ (هدایایی که نتانیاهو و خانواده‌اش از افراد ثروتمند دریافت کرده‌اند) و ۲۰۰۰ (مذاکرات نتانیاهو و مالک روزنامه یدیعوت آحارونت) رسیدگی خواهد شد.
 
نتانیاهو در چهار پرونده فساد شامل ۱۰۰۰، ۲۰۰۰، ۳۰۰۰، ۴۰۰۰ متهم به دریافت رشوه، سوء استفاده از قدرت و خیانت است.
 
جلسه دادگاه در حالی برگزار می شود که پس از شکست اخیر نتانیاهو در انتخابات، شبکه ۱۳ تلویزیون اسرائیل فاش کرد که  نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل در صدد است به شرط تبرئه شدن از اتهامات، از صحنه سیاسی کناره گیری کند. 
 
پیش از این نیز «آویخای مندلیلبت» دادستان کل اسرائیل گفته بود نتانیاهو در سه زمینه متهم به قانون‌شکنی است.
بر اساس این گزارش، نتانیاهو ماهها است که در صدد است از رووین ریولین رئیس اسرائیل بخواهد که وی را از اتهامات تبرئه کند و در مقابل او هم از صحنه سیاسی کناره گیری کند.
 
به گزارش شبکه ۱۳ تلویزیون اسرائیل، نتانیاهو دستکم در این خصوص با یک نفر صحبت کرده اما وی نسبت به جلب نظر ریولین در این مورد خوش بین نیست، به ویژه آن که آویخای مندلیلبت دادستان کل اسرائیل قاطعانه با آن مخالفت خواهد کرد، چرا که این اقدام را نقض قانون می داند.
 
شاید اسحاق هرتزوگ رهبر معارضان کابینه کنونی، حلقه ارتباط نتانیاهو و ریولین باشد که به نظر می رسد، رهبر معارضان، این موضوع را نپذیرد.
 
نتانیاهو سخت نگران است که ناکامی اش در تشکیل کابینه موجب شود در تصویب قانونی شکست بخورد که مانع محاکمه اش در ارتباط با پرونده های فساد شود.
 
در بیست و دومین انتخابات کنیست که سه شنبه ۱۷ سپتامبر(۲۶ شهریور) برگزار شد، ائتلاف آبی و سفید به رهبری بنی گانتز رئیس ستاد پیشین مشترک ارتش رژیم صهیونیستی، ۳۳ کرسی را کسب کرد و حزب لیکود به رهبری نتانیاهو نتوانست بیشتر از ۳۲ کرسی به دست آورد، همین امر موجب شد، هیچ حزبی نتواند اکثریت قاطع کنیست را به دست آورد و تشکیل کابینه دهد.
 
تشکیل کابینه در سرزمین های اشغالی نیازمند به دست آوردن دستکم ۶۱ کرسی از مجموع ۱۲۰ کرسی کنیست؛ یعنی نصف به اضافه یک است و چنانچه این تعداد کرسی به دست نیاید، کابینه ائتلافی تشکیل نمی‌شود.
 
منبع:مهر