هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 11 مهر 1398 ساعت 09:10
پنجشنبه 11 مهر 1398 08:45 ساعت
2019-10-3 09:10:52
شناسه خبر : 327945
خبرگزاری فرانسه به نقل از دفتر نخست‌وزیر انگلیس اعلام کرد که پارلمان انگلیس از سه‌شنبه آینده به مدت یک هفته تعلیق خواهد شد.
خبرگزاری فرانسه به نقل از دفتر نخست‌وزیر انگلیس اعلام کرد که پارلمان انگلیس از سه‌شنبه آینده به مدت یک هفته تعلیق خواهد شد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، خبرگزاری فرانسه شامگاه چهارشنبه به نقل از دفتر نخست‌وزیر انگلیس اعلام کرد که پارلمان انگلیس از روز سه‌شنبه 8 اکتبر (16 مهر) تا روز 14 اکتبر (22 مهر) تعلیق خواهد شد.
 
یک منبع آگاه در دفتر نخست‌وزیر انگلیس به خبرگزاری فرانسه گفته است که بوریس جانسون قصد دارد به بهانه فراهم کردن مقدمات و تشریفات لازم برای سخنرانی ملکه، پارلمان را از سه‌شنبه آینده به مدت یک هفته تعطیل کند.
 
بوریس جانسون پیش از این نیز تصمیم داشت به‌منظور پیشبرد راحت‌تر طرح خود برای خارج کردن انگلیس از اتحادیه اروپا حتی بدون انجام توافق با مقامات این اتحادیه، پارلمان را به مدت 5 هفته تعطیل کند اما با مقاومت سرسختانه نمایندگان پارلمان مواجه شد و در نهایت دیوان عالی انگلیس نیز رأی به غیرقانونی بودن تصمیم وی داد.
 
بوریس جانسون در همان اولین نشست خبری خود در سمت جدیدش تأکید کرد که کشورش حداکثر تا روز 31 اکتبر تحت هر شرایطی اتحادیه اروپا را ترک خواهد کرد. وی البته چندین بار اعلام کرده است که لندن خواستار دستیابی به یک توافق نهایی با بروکسل و خروج از اتحادیه اروپا با توافق است.
 
نخست‌وزیر انگلیس ساعاتی پیش از طرح نهایی خود برای توافق با اتحادیه اروپا رونمایی کرد و هشدار داد که اگر این طرح به توافق منجر نشود،‌ برگزیت بدون توافق اتفاق خواهد افتاد.