هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 19 مرداد 1399
ساعت 12:48
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 9 مهر 1398 ساعت 15:07
سه شنبه 9 مهر 1398 14:34 ساعت
2019-10-1 15:07:12
شناسه خبر : 327922
اسکای نیوز در گزارشی به بررسی نتیجه تلاش دموکرات‌ها برای استیضاح و برکناری رئیس‌جمهور آمریکا پس از رسوایی اخیر پرداخت.
اسکای نیوز در گزارشی به بررسی نتیجه تلاش دموکرات‌ها برای استیضاح و برکناری رئیس‌جمهور آمریکا پس از رسوایی اخیر پرداخت.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، شبکه تلویزیونی اسکای نیوز عربی با توجه به اقدام مجلس نمایندگان آمریکا به احضار وکیل شخصی ترامپ اعلام کرد کمیته‌های اجرایی مجلس نمایندگان آمریکا فرمان احضار رودی جولیانی را صادر کردند تا مدارکی را در خصوص تحقیقات برای برکناری ترامپ به سبب مکالمه تلفنی او با همتای اوکراینی خود در اختیار مجلس قرار دهد. این در حالی است که ترامپ در خصوص تلاش‌ها برای براندازی خود و به دنبال آن به راه افتادن جنگ داخلی در آمریکا هشدار داده است.
 
در ادامه این گزارش آمده است: بحران استیضاح رئیس جمهور آمریکا در تلاش برای برکناری وی روز به روز تشدید می‌شود و او در داخل آمریکا وارد دشوارترین درگیری با  دموکراتها شده است. در واقع گفت‌وگوی تلفنی درز پیدا کرده وی با ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین باعث چنین تلاش‌هایی برای برکناری‌اش شده است. وی در این مکالمه تلفنی، تحقیق درباره فعالیت‌های هانتر، پسر جو بایدن یعنی رقیب سیاسی خود را خواستار شده است. بایدن، معاون سابق رئیس جمهور آمریکا و نامزد برجسته دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آتی آمریکاست. هانتر هم عضو هیئت مدیره یک شرکت اوکراینی تولید گاز است که به فساد متهم بود.
 
دموکرات‌ها به سرعت و در عین حال محتاطانه برای تحقیق در این خصوص تلاش می‌کنند زیرا این اقدام ترامپ با قانون اساسی آمریکا مغایرت دارد و امنیت ملی این کشور را به خطر می‌اندازد. تازه‌ترین تحولات این بحران حکایت از آن دارد که سه کمیته‌ای که در مجلس نمایندگان آمریکا از نفوذ بیشتری برخوردار هستند و دموکرات‌ها بر آن سیطره دارند، خواستار تحقیق درباره این مسئله شده‌اند.
 
احضار جولیانی در چارچوب اتهام علیه وی به عنوان مزدور ترامپ در چارچوب خدمت به منافع سیاسی و شخصی او از طریق سوء استفاده از اختیارات دفتر رئیس جمهور آمریکاست.
 
در بحبوبه این تحولات، ترامپ و طرفداران وی به دموکرات‌ها به شدت حمله می‌کنند. تازه‌ترین انتقادات این است که وی طرفی را که این مکالمه تلفنی را منتشر کرده، متقلب خوانده و از وی خواسته است با ترامپ رو در رو شود. (جزئیات بیشتر)
 
در پایان این گزارش آمده است: ناظران بر این باورند که تلاش‌ها برای برکناری ترامپ موفق نخواهد بود. این تلاش‌ها هم مانند تلاش‌های گذشته از جمله تحقیق درباره مداخله روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ آمریکاست که راه به جایی نبرد زیرا تصمیم برای برکناری رئیس جمهور آمریکا به مجلس سنای این کشور که جمهوری خواهان بر آن سیطره دارند، بستگی دارد.
 
محتوای گفت‌وگو‌های ترامپ و زلنسکی که به وسیله افشاگر جامعه اطلاعاتی آمریکا فاش شد رسوایی بزرگی برای ترامپ در آستانه انتخابات به همراه داشته و او را در معرض استیضاح قرار داده است. او طی تماسی تلفنی در ۲۵ ژوئیه از از رئیس جمهور اوکراین خواسته بود تا تحقیقات درباره فساد مالی جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ۲۰۲۰ و پسرش را تسریع بخشد. افشای این موضوع باعث شد دموکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا با اشاره به نقض قسم ترامپ، بار دیگر گزینه استیضاح را مطرح کنند.