98/7/9 - 14:32 1970-1-1 03:30:00
شناسه خبر : 327902
وزیر دفاع یمن از خطوط مقدم جبهه نجران خطاب به ائتلاف متجاوز اعلام کرد اقداماتی از نیروهای مسلح یمن خواهید دید که حتی تصور آن را هم نمی‌کنید.
وزیر دفاع یمن از خطوط مقدم جبهه نجران خطاب به ائتلاف متجاوز اعلام کرد اقداماتی از نیروهای مسلح یمن خواهید دید که حتی تصور آن را هم نمی‌کنید.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، «محمد ناصر العاطفی» وزیر دفاع دولت نجات ملی یمن به بازدید از نیروهای ارتش یمن در خطوط مقدم جبهه نجران رفت و از همانجا به ائتلاف متجاوز هشدار داد.
 
بر اساس گزارش شبکه «المسیره»، العاطفی متجاوزان را به شکست وعده داد و گفت: ما از موضع قدرت سخن می‌گوییم و آنچه در توانمان بوده آماده کرده‌ایم. شما پول دارید و ما مردان (جنگی) داریم، از گردان‌های مرگ و ارتش و کمیته‌های مردمی و آزادگان و شرافتمندان چیزهایی خواهید دید که تصورش هم نمی‌کنید.
 
وی افزود، نبردهای سختی که نیروهای مسلح یمن در جبهه‌های مختلف وارد آن شده، تاریخ نمونه دیگری برای آن سراغ ندارد.  رزمنده یمنی با سلاح شخصی خود به مقابله با جدیدترین تجهیزات و سلاح‌های جنگی دشمن رفته و قدرتمندترین سلاح این رزمنده همان اعتماد و تکیه به خدا و عادلانه بودن مسأله‌ای است که برای آن می‌جنگند یعنی جنگ در راه دفاع از سرزمین یمن.
 
العاطفی در ادامه تصریح کرد، اقدامات وحشیانه ائتلاف متجاوز علیه نیروهایش در جبهه‌ها مختلف در تناقض با عرف و قوانین انسانی است، آخرین این اقدامات هدف قرار دادن صدها تن از نیروهایش با جنگنده در جبهه نجران و سوزاندن آنها بود.
 
وی سپس سودان و مقامات سیاسی آن را به عقب کشیدن نیروهای سودانی از یمن و مشارکت در این کشتار دعوت کرد ودرباره عواقب وخیمی که در انتظار این نیروها در صورت ادامه جنگ است، هشدار داد.
 
ارتش یمن اخیرا از عملیات بزرگ خود در جبهه نجران با عنوان «نصر من الله» خبر داد. «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت:  ارتش یمن عملیات مذکور را از ۱۵ آگوست (۲۴ مرداد) در محورهای مختلف جبهه نجران آغاز کرد. این عملیات با رصد دقیق و اطلاعاتی چند ماهه انجام شد و یگان‌های مختلف نیروهای مسلح یمن در آن شرکت داشته‌اند. عنصر «غافلگیری» از مهم‌ترین دستاوردها برای برتری بر دشمن در این عملیات بوده است. عناصر نفوذی در داخل صفوف «نیروهای دشمن و فریب‌خوردگان» نقشی مهم در این عملیات و موفقیت آن ایفا کردند (جزئیات بیشتر).
 
یکی از مدیران رسانه‌ای یمن فاش کرد پس از انتشار تصاویر شکست سنگین نیروهای ائتلاف سعودی در جنوب عربستان و اسارت صدها شبه‌نظامی آن، ریاض از طریق متحدان غربی خود خواستار توقف پخش این تصاویر شده است