هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 8 آبان 1399
ساعت 09:58
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 9 مهر 1398 ساعت 12:47
سه شنبه 9 مهر 1398 12:32 ساعت
2019-10-1 12:47:51
شناسه خبر : 327891
فرمانده انتظامی استان کرمان گفت: ۸۳۲ هزار میلیارد ارزش ریالی قاچاق کالای کشف شده در کرمان است.
فرمانده انتظامی استان کرمان گفت: ۸۳۲ هزار میلیارد ارزش ریالی قاچاق کالای کشف شده در کرمان است.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، سردار عبدالرضا ناظری صبح امروز در نشست خبری به‌مناسبت هفته نیروی انتظامی با اشاره به اینکه رسانه‌ها نقش مهمی در ایجاد امنیت و آرامش روانی جامعه دارند اظهار داشت: در آستانه اربعین حسینی هستیم و تقارن ایام اربعین حسینی با هفته نیروی انتظامی را گرامی می‌داریم و امیدواریم توفیق شرکت در مراسم اربعین نصیب‌ ما شود.
 
وی با بیان اینکه امام حسین(ع) الگوی بصیرت‌افزایی، صبر، استقامت و شجاعت است و نیروهای انتظامی در راستای ماموریت‌های خود به مولا و مقتدای خود امام حسین(ع) اقتدا می‌کنند گفت: پلیس جمهوری اسلامی ایران تحقق گام دوم را نصب‌العین خود دارد و در راستای منویات مقام معظم رهبری تلاش می‌کند.
 
فرمانده انتظامی استان کرمان با اشاره به اینکه احترام به مردم را وظیفه خود می‌دانیم افزود: مقام معظم رهبری فرمودند قضاوت در مورد نیروی انتظامی به سایر نیروهای مسلح در کشور تعمیم پیدا می‌کند.
 
وی با بیان اینکه پلیس مقتدر و هوشمند و امین مردم شعار محوری هفته نیروی انتظامی در سال جاری است گفت: امنیت بدون مشارکت عمومی مردم محقق نمی‌شود و پلیس جامعه محور باعث افزایش نظم در جامعه می‌شود.
 
ناظری با اشاره به اینکه برای ارتقای شاخص‌های امنیتی در استان نیازمند کمک رسانه‌ها و مشارکت مردم هستیم و مردم و رسانه را از خود جدا نمی‌دانیم عنوان کرد: بخش عمده‌ای از ماموریت‌های پلیس برون‌سپاری شده و با استفاده از فنآوری‌های نوین به‌دنبال جذب مشارکت عمومی هستیم.
 
وی با بیان اینکه استان کرمان نقش مهم و تاثیرگذاری در امنیت ملی کشور دارد گفت: کرمان قربانی اقدامات گروه‌های تکفیری در سنوات گذشته نیز بوده و باید هوشیار بوده و مراقبت کنیم و از سوی دیگر سازمان‌های کشوری باید حق خود را در ایجاد امنیت در استان کرمان ادا کنند و ستاد مبارزه با مواد مخدر و ستاد مبارزه با قاچاق کالا باید سهم خود در استان کرمان را ادا کنند و مشکلات استان را ببینند.
 
 
فرمانده انتظامی استان کرمان با اشاره به اینکه در هفته نیروی انتظامی از تلاش و زحمات پرسنل انتظامی استان کرمان در دستور کار است افزود: دیدار با خانواده معظم شهیدان و جانبازان از دیگر برنامه‌های مهم هفته ناجا در کرمان است.
 
وی با بیان اینکه رویکرد جامعه محوری پلیس باید برای مردم تبیین شده و فرهنگ خودکنترلی را در سطح جامعه بالا ببریم گفت: هفته نیروی انتظامی از پنجشنبه 11 مهرماه آغاز می‌شود و غبارروبی گلزار شهدای سراسر استان توسط رده‌های مختلف نیروی انتظامی انجام خواهد شد.
 
ناظری با اشاره به اینکه حضور کارکنان در نماز جمعه و سخنرانی فرماندهان در سطوح مختلف پیش از خطبه‌های نماز جمعه از برنامه‌های روز دوم هفته نیروی انتظامی است افزود: صبحگاه مشترک نیروهای مسلح کرمان به مناسبت هفته ناجا در صبح روز شنبه در ستاد فرماندهی انتظامی استان برگزار می‌شود.
 
وی با بیان اینکه طرح مردم‌یاری پلیس از هفته ناجا کلید می‌خورد عنوان کرد: همایش پلیس و اصناف و نشست علمی تخصصی پلیس در هفته نیروی انتظامی برگزار شده و بازدید از مرکز مانیتورینگ پلیس ویژه دانش‌آموزان و دانشجویان را در برنامه داریم.
 
فرمانده انتظامی استان کرمان با اشاره به اینکه بیش از 150 برنامه در 33 محور به مناسبت هفته نیروی انتظامی در استان کرمان برگزار می‌شود افزود: 575 شهید و هزار و 170 جانباز نیروی انتظامی در استان کرمان داریم که برای ما افتخار بوده و بسیار ارزشمند هستند.
 
وی با بیان اینکه بیش از 240 هزار پرونده در استان توسط نیروی انتظامی تشکیل و به دستگاه قضایی ارسال شده است گفت: 126 هزار ابلاغ نیز توسط نیروی انتظامی به دست مردم رسیده است.
 
ناظری با اشاره به اینکه از هفته نیروی انتظامی سال گذشته تاکنون هزار و 121 نفر در جاده‌ها و شهرهای استان کرمان بر اثر تصادفات جان خود را از دست دادند افزود: یکی از اولویت‌های ماموریتی ما در سال جاری کاهش تصادفات است.
 
وی با بیان اینکه 85 درصد از تصادفات استان در درون شهرها بوده است عنوان کرد: در شش ماه ابتدای سال جاری در تعداد تلفات تصادفات در استان کرمان 6 درصد کاهش داشته‌ایم و بیش از 59 درصد از سرقت‌های مهم در استان کرمان کشف شده است.
 
فرمانده انتظامی استان کرمان با اشاره به اینکه در وقوع قتل در استان 24 درصد کاهش داشته‌ایم که این مهم با کنترل خشم محقق شده است بیان کرد: 101 درصد افزایش قتل نیروهای پلیس را در استان داشتیم و شرارت در استان کرمان 30 درصد کاهش داشته است.
 
وی با بیان اینکه بیش از 106 تن انواع مواد مخدر از هفته نیروی انتظامی سال گذشته تاکنون در استان کشف شده و بیش از دو هزار قاچاقچی و 5 هزار خورده‌فروش مواد مخدر در استان دستگیر شده است گفت: 832 هزار میلیارد ریال ارزش ریالی قاچاق کالای کشف شده در استان کرمان بوده است.
 
ناظری با اشاره به اینکه در فضای سایبری افزایش 95 درصدی وقوع جرایم فضای مجازی را داشتیم که 93 درصد جرایم فضای مجازی در استان کرمان کشف شده است افزود: در حوزه 110 با اقدامات خوبی که انجام شده و در طرح تجمیع 110 موفق شدیم به بیش از دو میلیون تماس پاسخ داده و اقدام عملیاتی انجام شود.
 
وی با بیان اینکه بیش از یک میلیون و 370 هزار گواهینامه در استان کرمان صادر شده که از این تعداد 44 هزار گواهینامه طی یکسال گذشته بوده است گفت: بیش از دو میلیون و 47 هزار خودرو  اعمال قانون شده است.
 
فرمانده انتظامی استان کرمان با اشاره به اینکه بیش از 60 درصد مواد مخدر کشور از استان کرمان عبور می‌کند و کرمان خط مقدم مبارزه با مواد مخدر در کشور است افزود: شهدای زیادی در حوزه مقابله با مواد مخدر به‌عنوان بزرگ‌ترین آسیب اجتماعی تقدیم کردیم.