هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 9 مهر 1398 ساعت 11:33
سه شنبه 9 مهر 1398 11:15 ساعت
2019-10-1 11:33:42
شناسه خبر : 327874
در حالی به اربعین حسینی نزدیک می‌شویم که علاوه بر تحولات و آماده‌سازی مرز مهران، دیگر شهرهای استان نیز در حال آماده کردن پروژه‌های خود برای اربعین هستند که آماده‌سازی پارکینگ بزرگ اربعین در شهر ایلام نمونه‌ای از آن است.
در حالی به اربعین حسینی نزدیک می‌شویم که علاوه بر تحولات و آماده‌سازی مرز مهران، دیگر شهرهای استان نیز در حال آماده کردن پروژه‌های خود برای اربعین هستند که آماده‌سازی پارکینگ بزرگ اربعین در شهر ایلام نمونه‌ای از آن است.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، مرز مهران مرز دلدادگی و ایمان و اراده برای عاشقان مکتب سرخ حسینی است، مرزی که مرزدارانش امنیتی را در آن به‌وجود آورده‌اند تا زائران حریم امن ولایت بدون کوچکترین دغدغه‌ای دلدادگی خود را به معشوق به اثبات رسانند، مرز مهران مرز ورود به عتبات عالیات و بین‌الحرمین ایران این روزها میزبان هزاران دلداده مکتب سرخ حسینی است که نمونه‌ای از رویدادهای این مرز را به سمع و نظر خوانندگان می‌رساند.
 
طالب صادقیان در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در ایلام از آماده‌سازی پارکینگ بزرگ اربعین در شهر ایلام خبر داد و گفت: این پارکینگ 130 هزارمترمربع(13 هکتار) وسعت داشته و گنجایش 15 تا 20 هزار خودرو را دارد.
 
شهردار ایلام گفت: پارکینگ بزرگ اربعین در مجاورت فرودگاه شهدای ایلام قرار دارد و با تعیین ساز و کار لازم آن مهیا شده است.
 
صادقیان در ادامه افزود: زائران حسینی پس از مراجعه به این پارکینگ در بلوار فرودگاه(ورودی شهر) جهت کاهش بار ترافیکی مسیر ایلام به مهران، توسط اتوبوس‌های شهرداری ایلام به مهران منتقل خواهند شد.
 
شهردار ایلام در ادامه افزود: همچنین شهرداری آمادگی دارد تا در صورت نیاز از سایت مجموعه چقاسبز جهت پارکینگ اضطراری استفاده کند.
 
محدودیتی در برپایی موکب در مسیر تردد زائران اربعین وجود ندارد
 
قاسم سلیمانی دشتکی با عنوان اینکه محدودیتی برای برپایی موکب در مسیر زائران اربعین 98 در استان ایلام وجود ندارد اظهار داشت: با توجه به  مردمی بودن راهپیمایی اربعین امسال به هر تعداد متقاضی برپایی موکب در استان باشد، مجوز داده می‌شود.
 
استاندار ایلام گفت: تلاش ما به مردمی برگزار کردن مراسم اربعین بوده است و تاکنون مردم بیشترین حضور را در انجام این مهم دارا بوده‌اند.
 
اربعین 98گارد گمرک در مرز مهران افزایش می‌یابد
 
احمد ذاکری معاونت توسعه مدیریت و منابع گمرک ایران ، صبح امروز به همراه فرماندار مهران از پایانه مرزی مهران بازدید  و از افزایش گارد گمرگ در مرز مهران در اربعین 98 خبر داد و گفت: تعداد گارد گمرک مرز مهران در ایام اربعین و بعد آن افزایش می‌یابد.