هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 9 مهر 1398 ساعت 09:40
سه شنبه 9 مهر 1398 09:24 ساعت
2019-10-1 09:40:53
شناسه خبر : 327849
رئیس جمهور لبنان در جریان دیدار هیئت آمریکایی با اشاره به ادامه نقض حاکمیت کشورش از سوی رژیم صهیونیستی تاکید کرد که لبنان به هرگونه تجاوزگری رژیم اسرائیل پاسخ خواهد داد.
رئیس جمهور لبنان در جریان دیدار هیئت آمریکایی با اشاره به ادامه نقض حاکمیت کشورش از سوی رژیم صهیونیستی تاکید کرد که لبنان به هرگونه تجاوزگری رژیم اسرائیل پاسخ خواهد داد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از خبرگزاری لبنان، «میشل عون» در جریان دیدار کارگروه آمریکایی ویژه لبنان با وی گفت: این اسرائیل است که همواره از راه هوایی و زمینی و دریایی به خاک لبنان تجاوز می کند. آخرین مورد آن در بیست و پنجم آگوست گذشته با ارسال دو پهپاد حامل مواد منفجره به منطقه ضاحیه در جنوب بیروت انجام شد.
 
وی افزود: لبنان با جدیت در تلاش برای پاسداری از قطعنامه 1701 شورای امنیت است، اما در مقابل به هرگونه تجاوزگری علیه خودش پاسخ خواهد داد، زیرا حق دفاع از خود را برای خودش محفوظ می داند و این حقی غیرقابل انکار است.
 
وی همچنین بر لزوم «جدایی قائل شدن بین بازگشت آوارگان سوری به کشورشان و ایجاد یک راهکار سیاسی در این کشور» تاکید و برای حل و فصل موضوع آوارگان سوری و پناهندگان فلسطینی در لبنان ابراز امیدواری کرد.
 
رئیس جمهور لبنان بار دیگر بر حق لبنان در آزاد کردن سرزمین‌های اشغال شده (مزارع شبعا و تپه‌های کفر شوبا و شمال شهرک الغجر) تاکید کرد.
 
وی همچنین در این دیدار به اقدامات زیاد اقتصادی لبنان از اصلاحات گرفته تا مبارزه با فساد اشاره کرد.
 
رئیس جمهور لبنان همچنین در دیدار یان کوبیچ نماینده دبیرکل سازمان ملل متحد در بیروت به تجاوزگری رژیم اسرائیل به لبنان در طول دهها سال و نقض مکرر حاکمیت این کشور و قطعنامه 1701 شورای امنیت اشاره کرد و اکتفا کردن برخی مسئولان نیروهای پاسدار صلح سازمان ملل (یونیفل) مستقر در جنوب لبنان به ذکر حادثه یکم ماه سپتامبر گذشته در بیانیه ها و سخنان مطبوعاتی خود بدون اشاره به علل وقوع این حادثه را زیر سوال برد و تاکید کرد: علت این حادثه تجاوزگری اسرائیل با دو پهپاد به جنوب بیروت در 25 ماه اوت گذشته بود که بزرگترین تهدید علیه قطعنامه 1701 بعد از تصویب آن در سال 2006 میلادی در شورای امنیت به شمار می رود.