98/7/9 - 09:31 1970-1-1 03:30:00
شناسه خبر : 327841
وزارت خارجه روسیه بر ضرورت ادامه نبرد علیه تروریسم در سوریه تاکید کرد.
وزارت خارجه روسیه بر ضرورت ادامه نبرد علیه تروریسم در سوریه تاکید کرد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از اسپوتنیک، وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که دو گروه تروریستی داعش و النصره در سوریه از بین رفته است اما باید نبرد علیه کانون‌های تروریستی دیگر به ویژه در ادلب ادامه یابد.
 
سرگئی ویریشین معاون وزیر خارجه سوریه طی سخنانی در نشست شورای امنیت گفت: ملت سوریه با کمک روسیه پیروزی قاطعانه‌ای علیه تروریسم کسب کردند. 
 
دقیقاً 4 سال قبل "بشار اسد" رسماً از دولت روسیه خواست تا از سوریه حمایت نظامی کند و در سایه عملیات نظامی-هوایی روسیه و تلا‌ش‌های سیاسی در چارچوب "گروه آستانه"، اکنون بیش از 90 درصد از خاک سوریه تحت کنترل نیروهای دولتی بازگشته است.
 
مناقشات نظامی در سوریه بین نیروهای دولتی و تروریست‌ها در این کشور از ماه مارس سال 2011 آغاز شد که تشدید این درگیری‌ها باعث قدرت گرفتن تروریست‌های گروه‌های داعش و جبهه النصره در سوریه و آغاز مصائب بیشمار برای مردم این کشور شد. از سپتامبر سال 2014 ائتلاف بین المللی به سرکردگی آمریکا تشکیل شد که هدف خود را حمله به مواضع تروریست‌ها در سوریه و نابودی آنها اعلام کرد، البته این عملیات بدون اجازه دولت قانونی سوریه انجام می گرفت.
 
در پاییز سال 2015 اوضاع در سوریه بسیار بحرانی بود و تنها 8 درصد از خاک این کشور تحت کنترل نیروهای دولتی قرار داشت. در تاریخ 30 سپتامبر سال 2015 ، کاخ کرملین اعلام کرد که "بشار اسد" رئیس جمهوری سوریه از دولت فدراسیون روسیه خواسته تا به این کشور کمک نظامی کند.