هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 6 مهر 1399
ساعت 14:07
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 8 مهر 1398 ساعت 13:41
دوشنبه 8 مهر 1398 13:27 ساعت
2019-9-30 13:41:05
شناسه خبر : 327831
تعدادی از دانش‌آموزان کشور چه در قالب زائر و چه در قالب خدمات‌رسانی به زائران در موکب‌های دانش‌آموزی، در بزرگترین تجمع شیعیان جهان یعنی راهپیمایی اربعین حضور پیدا می‌کنند و در این میان وضعیت مرخصی تحصیلی آنها و موافقت مدارس مهم است.
تعدادی از دانش‌آموزان کشور چه در قالب زائر و چه در قالب خدمات‌رسانی به زائران در موکب‌های دانش‌آموزی، در بزرگترین تجمع شیعیان جهان یعنی راهپیمایی اربعین حضور پیدا می‌کنند و در این میان وضعیت مرخصی تحصیلی آنها و موافقت مدارس مهم است.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، حدود دو هفته دیگر بزرگترین تجمع شیعیان جهان در کربلای معلی برگزار می‌شود. گروه‌های مختلفی از مردم ایران از زن و مرد تا کودک و نوجوان همه ساله در بزرگترین تجمع مذهبی جهان اسلام شرکت می‌کنند، در این میان دانش‌آموزان و دانشجویان هم جزو گروه‌هایی هستند که به جمع شرکت‌کنندگان در این تجمع بزرگ می‌پیوندند.
 
حتی دانش‌آموزان در مسیر پیاده‌روی اربعین، موکب‌‌هایی را برپا می‌کنند و به خدمات‌رسانی به زائران می‌پردازند،  اعضای این موکب‌ها همه دانش‌آموز هستند و کارهای خدمت‌رسانی را برای همه به ویژه دانش‌آموزان ایرانی و عراقی انجام می‌دهند. همچنین هر سال 6 موکب دانش‌آموزی نیز در مسیرهای اصلی مرز مهران، استان مرکزی، همدان، کرمانشاه، ایلام و خوزستان و سیستان‌و‌بلوچستان برپا می‌شود که دانش‌آموزان در این موکب‌ها به خدمت‌رسانی به دیگر دانش‌آموزان می‌پردازند.
 
هم‌‌اکنون با توجه به اینکه تعدادی از دانش‌آموزان چه در قالب زائر و چه در قالب فعالیت در موکب‌ها در مراسم راهپیمایی اربعین حضور پیدا می‌کنند، همراهی مدارس برای اعطای مرخصی تحصیلی چند روزه به آنها مطرح  است تا غیبت دانش‌آموزان موجه باشد.
 
البته سال گذشته آموزش‌وپرورش اعلام کرد که به مدیران مدارس اعلام شده است همکاری لازم را با دانش‌آموزان متقاضی شرکت در راهپیمایی اربعین داشته باشند و با مرخصی آنها موافقت شود و دانش‌آموزان با همت و تلاش که بعد از ایام اربعین خواهند داشت عقب ماندگی‌های درسی را جبران خواهند کرد.
 
حدود دو هفته دیگر بزرگترین تجمع شیعیان جهان آغاز می‌شود، امسال هنوز آموزش‌وپرورش نسبت به وضعیت مرخصی چند روزه دانش‌آموزان به منظور شرکت در راهپیمایی اربعین واکنشی نداشته است و باید دید امسال برای مرخصی تحصیلی دانش‌آموزان چه تصمیمی گرفته می‌شود؟ البته در این میان برخی خانواده‌ها هم از سخت‌گیری مدارس غیردولتی برای دادن مرخصی به دانش‌آموزان به منظور شرکت در این مراسم خبر می‌دهند.