هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 16 مرداد 1399
ساعت 19:59
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 8 مهر 1398 ساعت 11:42
دوشنبه 8 مهر 1398 11:17 ساعت
2019-9-30 11:42:50
شناسه خبر : 327803
نماینده فلاورجان در مجلس گفت: از سوی وزارت صنعت فردی مدیرعامل شده است که بازنشسته بوده و تخصصی نیز در این زمینه نداشته است.
نماینده فلاورجان در مجلس گفت: از سوی وزارت صنعت فردی مدیرعامل شده است که بازنشسته بوده و تخصصی نیز در این زمینه نداشته است.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم،، سیدناصر موسوی لارگانی نماینده فلاورجان در مجلس در نشست علنی امروز (دوشنبه، 8 مهر) قوه مقننه، در تشریح سوال خود از وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره علت اصرار به استمرار حضور بازنشستگان در وزارتخانه مذکور و شرکت های زیرمجموعه ایدرو و ایمیدرو علیرغم صراحت قانون و تذکرات متعدد نهادهای نظارتی با اشاره به سخنان حضرت امام خمینی (ره) در اهمیت و جایگاه مجلس شورای اسلامی و اجرای قانون گفت: بیش از یک سال است که از تصویب اصلاح قانون منع به کارگیری بازنشستگان گذشته است، ولی هنوز شاهد قانون شکنی به طرق مختلف در زیرمجموعه دولت هستیم.
 
وی ادامه داد: قانون در وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان های زیرمجموعه این وزارتخانه به درستی اجرا نشده است. آش به قدری شور شده است که وزیر صمت صراحتاً در نامه ای به معاون خود دستور داد که علل عدم اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان را بیان کند، لکن هدف وزیر از این نامه فریب افکار عمومی بوده است چرا که پس از این نامه شاهد برکناری هیچ بازنشسته ای نبودیم.
 
نماینده  فلاورجان در مجلس تصریح کرد: قصد نام بردن از فردی را ندارم اما چون وزیر صنعت موردی را اشاره کرد باید عنوان کنم که با حکم وی فردی بازنشسته با 40 سال سابقه کاری عضو هیات مدیره ایمیدرو است.
 
موسوی لارگانی یادآور شد: در فولاد مبارکه نیز فردی متخصص فعال بود که ظرفیت فولاد مبارکه را از 7.2 به 10.3 میلیون تن محصول در سال رساند، اما پس از اینکه قانون ابلاغ شد، او را به جرم بازنشستگی از این کارخانه برداشتند و جایگزین وی نیز فردی گماردند که تخصص مدیریت قبلی را نداشت و بازنشسته هم بود.
 
این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: سازمان بازرسی کل کشور، دیوان محاسبات و سازمان تامین اجتماعی تاکید دارند که از تاریخ اول دی ماه 1390 فرد مذکور بازنشسته است، اما وی با رانت از  زمانی که دولت دوازدهم روی کار آمده به عنوان معاون وزیر راه و شهرسازی مشغول به کار بوده، حقوق بازنشستگی را می گرفته و حقوق معاون وزیری را هم دریافت می کرده است.
 
وی با یادآوری اینکه از روزی که وارد این حوزه شدم تا به امروز ده ها بلکه صدها رانت و فساد در این حوزه مشاهده کرده ام، گفت: تمامی اسناد و مدارک در این زمینه موجود است، فایل صوتی دادستان دیوان محاسبات موجود است که مجتمع فولاد را مشمول قانون می داند، چرا باید افرادی به این حوزه با لابی گری ورود کنند و شما با دستور رئیس دفتر رئیس جمهور جرأت تغییر را ندارید؟
 
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: وقتی سرپرست ایمیدرو افرادی را در قالب لیستی به عنوان بازنشسته به شما معرفی کرد و در رأس بازنشستگان آقای عظیمیان مدیرعامل فولاد وجود داشت که شما او را همچنان حفظ کرده اید، ولی مدیرعامل گل گهر سیرجان و مس کرمان را بلافاصله تغییر دادید. این تغییرات معنادار چه دلایلی دارد؟
 
وی بااشاره به سابقه نمایندگی وزیر صنعت، معدن و تجارت و برخی از اعضای هیئت دولت عنوان کرد: انتظار داشتیم با حضور شما، قانون در دولت اجرا شود، اما با حضور برخی افراد فسادهای مالی گسترده ای در مجموعه های مختلف وجود داشته است که حاضر نیستید فرد بازنشسته ای را از مسند قدرت کنار بگذارید.
 
موسوی لارگانی اضافه کرد: مجتمع فولاد طی 3 سال  بدون هیچ مناقصه ای الکترود خریداری می کنند و رقم 650 میلیون دلار جابجا می شود. این ارقام باید بررسی شود و تحقیق شود که چرا هیچ نظارتی در این حوزه وجود ندارد.
 
نماینده مردم فلاورجان یادآور شد: مجتمع های صنعتی متعلق به یک شهر یا استان نیست، بلکه متعلق به کشور است و اسناد و مدارک این تخلفات نیز موجود است.