هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 8 مهر 1398 ساعت 11:41 2019-9-30 11:41:21
شناسه خبر : 327801
نماینده شاهین‌شهر در مجلس به وزیر رفاه درباره عدم اجرای قانون درباره متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تأمین اجتماعی تذکر داد.
نماینده شاهین‌شهر در مجلس به وزیر رفاه درباره عدم اجرای قانون درباره متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تأمین اجتماعی تذکر داد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر به محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره عدم اجرای قانون برنامه ششم توسعه در رابطه با متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی تذکر داد.
 
متن تذکر نماینده شاهین‌شهر به این شرح است:
 
خلاصه تذکر:
 
چرا مفاد بند «ب» ماده 12 قانون برنامه ششم توسعه در خصوص متناسب سازی حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تأمین اجتماعی اقدام نمی‌کنید.
 
شرح تذکر:
 
جناب آقای وزیر
 
انصاف و عدالت اقتضا می‌کند که در گذشته در جهت رونق تولید خودکفایی کشور زحمات بی‌شائبه متحمل شدند و در دوران جوانی خود را برای توسعه کشور و فعالیت سالم اقتصادی جهت کسب روزی حلال سپری نمودند. امروز که بازنشسته شده و در دوران پیری و ناتوانی و در عین حال در زمان بیماری قرار دارند و براساس فرهنگ ایرانی هزینه‌های زندگی آنها بیشتر می‌شود مورد توجه قرار گیرد و دولت در تأمین نیاز آنها کوشا و ساری باشد.
 
متأسفانه بازنشستگان و مستمری‌بگیران ما با حداقل‌های معیشتی و پایین‌ترین سطح حقوق زندگی می‌کنند. به عبارتی از یکسو  با ناتوانی جسمی بیماری و افزایش هزینه‌های زندگی و از سوی با کاهش درآمد و حقوق مواجه هستند و متأسفانه علی‌رغم اینکه حدود دو سال و نیم از تکلیف قانون سازمان تأمین اجتماعی متناسب‌سازی حقوق مستمری‌بگیران و بازنشستگان می‌گذرد این سازمان از انجام وظیفه قانونی خود امتناع می‌کنند. تدبیری اتخاذ نمایید که در اسرع وقت این تکلیف قانونی اجرا و اعمال گردد.