98/7/8 - 11:36 1970-1-1 03:30:00
شناسه خبر : 327797
نماینده مردم پلدختر در مجلس گفت:‌ با گذشت 6 ماه از سیل سال جاری در پلدختر هنوز خساراتی به کشاورزان سیل‌زده در پلدختر و معمولان پرداخت نشده است.
نماینده مردم پلدختر در مجلس گفت:‌ با گذشت 6 ماه از سیل سال جاری در پلدختر هنوز خساراتی به کشاورزان سیل‌زده در پلدختر و معمولان پرداخت نشده است.
 
سیدحمیدرضا کاظمی نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به آخرین وضعیت مردم مناطق سیل‌زده پلدختر گفت: با گذشت بیش از سه ماه از وقوع سیل در پلدختر و معمولان هنوز خسارتی به کشاورزان سیل‌زده در این منطقه پرداخت نشده است.
 
وی افزود: در ارتباط راه پلدختر به خرم‌آباد که برا اثر سیل تخریب شده راه برای بازسازی به چهار قطعه تقسیم شده و تاکنون تنها بازسازی در قطعه اول آن آغاز شده است.
 
نماینده مردم پلدختر در مجلس اظهار داشت: پیمانکار قطعه دوم راه پلدختر به خرم‌آباد مشخص شده اما هنوز کار باسازی آن شروع نشده و در قطعه سوم و چهارم هنوز پیمانکار هم برای بازسازی مشخص نشده است.
 
کاظمی خاطرنشان کرد:‌ در ارتباط با جابه‌جای واحدهای مسکونی تخریب شده در سیل در مواردی کار جانمایی و انتقال واحدهای مسکونی به مناطق جدید انجام شده اما در یکی دو روستا از جمله روستای ملاوی هنوز این کار انجام نشده و البته مردم برای تغییر مکان نظر دیگری دارند.
 
نماینده مردم پلدختر در مجلس در پایان گفت:‌ در رابطه با ساکنان این روستاها به آنها پیشنهاد شده یا انتقال به روستای دیگر را قبول کنند و یا اگر تمایل دارند در حاشیه شهر باشند مبلغ مشخصی برای زمین جدید به آنها توسط دولت پرداخت می‌شود و مابقی را باید خودشان پرداخت کنند و به آنها این اختیار داده شده که یکی از راه‌های پیشنهادی را انتخاب کنند.
 
منبع:فارس