هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 15 خرداد 1399
ساعت 08:31
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 8 مهر 1398 ساعت 10:35
دوشنبه 8 مهر 1398 09:49 ساعت
2019-9-30 10:35:09
شناسه خبر : 327783
نتایج جدیدترین نظرسنجی نشان می‌دهد که اکثر آمریکایی‌ها از اقدام دموکرات‌های مجلس نمایندگان برای آغاز تحقیقات رسمی با هدف استیضاح رئیس جمهور ایالات متحده حمایت می‌کنند.
نتایج جدیدترین نظرسنجی نشان می‌دهد که اکثر آمریکایی‌ها از اقدام دموکرات‌های مجلس نمایندگان برای آغاز تحقیقات رسمی با هدف استیضاح رئیس جمهور ایالات متحده حمایت می‌کنند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، نظرسنجی جدید موسسه "یوگاو" که برای شبکه سی بی اس انجام شده است، حاکی است اکثر شهروندان آمریکایی از آغاز تحقیقات مجلس نمایندگان برای استیضاح دونالد ترامپ حمایت می‌کنند.
 
این نظرسنجی که روز یکشنبه منتشر شده است، نشان می‌دهد بیش از 55 درصد آمریکایی‌ها از روند استیضاح ترامپ حمایت می‌کنند و 35 درصد آنها به طور قاطع و 20 درصد نیز به طور نسبی از اقدام دموکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا حمایت کرده‌اند.
 
از سوی دیگر 45 درصد آمریکایی‌ها نیز با تصمیم مجلس نمایندگان برای آغاز روند استیضاح ترامپ مخالفت کرده‌اند.
 
افزایش حمایت افکار عمومی آمریکا از استیضاح ترامپ در شرایطی است که رئیس جمهور آمریکا با افزایش فشارها و انتقادات به خاطر رسوایی مکالمه تلفنی با رئیس جمهور اوکراین روبرو شده است.
 
گفتگوی تلفنی 25 جولای ترامپ با ولادیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین به جنجال بزرگ سیاسی در آمریکا تبدیل شده است.
 
وال استریت ژورنال و سایر رسانه‌های خبری آمریکا گزارش دادند که ترامپ بارها از رئیس جمهور اوکراین خواسته است تا درباره اتهاماتی که علیه بایدن و پسرش وجود دارد، تحقیق کند.
 
بر اساس اعلام رسانه‌های خبری آمریکا، بایدن زمانی که معاون رئیس جمهور ایالات متحده بوده است، تهدید به قطع کمک‌های آمریکا به اوکراین کرده است، مگر آنکه مقام‌های کی یف تحقیقات قضایی درباره یک شرکت گازی را که پسر بایدن در هیئت مدیره آن عضویت دارد، لغو کند.
 
ترامپ به شدت از آغاز تحقیقات برای استیضاح انتقاد کرده و گفته است که هیچ کار اشتیاهی را انجام نداده است. ترامپ معتقد است که این گونه اقدامات دموکرات‌ها صرفا با انگیزه‌های سیاسی است.
 
دموکرات‌های کنگره بر این باورند که اقدامات ترامپ موجب لطمه خوردن امنیت ملی بوده و به شدت روند انتخابات آمریکا را تهدید می‌کند.
 
نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا روز شنبه گفت: در شرایط کنونی افکار عمومی از استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا حمایت می‌کند، آن هم پس از افشای اطلاعات جدیدی درباره مذاکرات وی با رئیس جمهور اوکراین.
 
به اعتقاد دموکرات‌های کنگره، این اقدام ترامپ به معنای درخواست کمک از یک رهبر خارجی در مسیر انتخابات ریاست جمهوری است و این اقدام مغایر با قانون اساسی آمریکا به شمار می‌رود.
 
این نظرسنجی نشان می‌دهد که 87 درصد طرفداران حزب دموکرات از استیضاح ترامپ حمایت می‌کنند و 77 درصد جمهوریخواهان مخالفت استیضاح هستند. 49 درصد مستقل‌ها نیز از آغاز استیضاح ترامپ حمایت کرده‌اند.
 
این نظرسنجی نشان می‌دهد که 41 درصد مردم آمریکا گفته‌اند که اقدامات ترامپ در این گفتگوی تلفنی غیرقانونی بوده است و 28 درصد مردم آمریکا که اکثر آنها جمهوریخواه بوده‌اند، بر این باورند که اقدامات ترامپ مناسب بوده است.
 
بیش از 42 درصد شرکت کنندگان در نظرسنجی نیز بر این باورند که ترامپ به خاطر اقدامات مرتبط با اوکراین مستحق استیضاح است. از سوی دیگر 36 درصد آمریکایی‌ها نیز ترامپ را مستحق استیضاح ندانسته‌اند.