هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 8 مهر 1398 ساعت 09:52
دوشنبه 8 مهر 1398 09:48 ساعت
2019-9-30 09:52:26
شناسه خبر : 327780
رئیس‌کانون بانک‌ها و مؤسسات اعتباری خصوصی ایران از اخذ مجوز فعالیت برای هفت شعبه از یک بانک خصوصی ایرانی در عراق خبر داد.
رئیس‌کانون بانک‌ها و مؤسسات اعتباری خصوصی ایران از اخذ مجوز فعالیت برای هفت شعبه از یک بانک خصوصی ایرانی در عراق خبر داد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، کوروش پرویزیان از آمادگی بانک‌های خصوصی برای تأمین مالی نیاز‌های مالی صادرات خدمات فنی و مهندسی در عراق خبر داد و گفت: برخی از طرح‌های صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی ایرانی در عراق نیاز به تأمین مالی دارد که آمادگی داریم به‌صورت کنسرسیومی یعنی با ترکیب منابع خود و بانک‌های همراه و در حدی که بانک مرکزی اجازه می‌دهد این طرح‌ها را تأمین مالی کنیم.
 
وی افزود: در جهت حمایت از صادرات به بازار عراق، هفت شعبه از یک بانک خصوصی ایرانی از بانک مرکزی عراق مجوز فعالیت در این کشور دریافت کرده است که دو شعبه آن تأسیس شده که سرمایه هر شعبه 50 میلیون دلار است. برای حمایت از صادرکنندگان کالا و خدمات فنی و مهندسی به عراق سه زیرساخت نیاز داشتیم که آن را فراهم کرده‌ایم.
 
رئیس‌کانون بانک‌ها و مؤسسات اعتباری خصوصی ایران ادامه داد: نخستین زیرساخت مورد نیاز پوشش بیمه‌ای توسط صندوق ضمانت صادرات و بیمه‌های تجاری به‌منظور حمایت از حمل‌ونقل کالا در بازار عراق بود که آن را طراحی و اجرا کردیم.
 
به گفته پرویزیان، دومین زیرساخت عقد قرارداد با صندوق توسعه ملی برای سپرده‌های ارزی و ریالی بود که البته شرایط تحریمی اخیر قدری حرکت آن را کند کرده است.
 
وی ادامه داد: مصوبه‌ای از هیئت امنای صندوق توسعه ملی دریافت کردیم که بتوانیم تأمین مالی صادرات به‌صورت ارزی را به‌گونه‌ای انجام دهیم که نرخ صادراتی متناسب با بازار صادرات، قابل تنظیم و تعدیل باشد.
 
پرویزیان اضافه کرد: زیرساخت سومی که برای حمایت از صادرات در بازار عراق فراهم کردیم حمایت از صادرات شرکت‌های دانش‌بنیان است به این ترتیب که با استفاده از تفاهم‌نامه‌ای که با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی داریم امکان بهره‌مندی این شرکت‌ها را از تسهیلات با نرخ مناسب فراهم کرده ایم.