هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 17 مرداد 1399
ساعت 22:55
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 8 مهر 1398 ساعت 09:03
دوشنبه 8 مهر 1398 08:58 ساعت
2019-9-30 09:03:45
شناسه خبر : 327753
نماینده مردم آباده در مجلس با بیان اینکه افکار عمومی به دنبال شفافیت حداکثری و افزایش اعتماد عمومی در جامعه است، گفت:‌ با عملیاتی شدن سامانه اعلام اموال و دارایی مدیران و مسؤولان در قوه قضائیه بارقه‌های امید در کشور ایجاد می‌شود.
نماینده مردم آباده در مجلس با بیان اینکه افکار عمومی به دنبال شفافیت حداکثری و افزایش اعتماد عمومی در جامعه است، گفت:‌ با عملیاتی شدن سامانه اعلام اموال و دارایی مدیران و مسؤولان در قوه قضائیه بارقه‌های امید در کشور ایجاد می‌شود.
 
رحیم زارع نماینده مردم آباده در مجلس شورای اسلامی ، درباره سامانه اعلام شفاف اموال ودارایی مدیران و مسئولان گفت: اموال مسئولان و وابستگان درجه یک آنها و حتی اعضای دفاترشان باید در این سامانه درج شود. ضمن اینکه باید بکوشیم تعداد افراد مشمول این سامانه هم به مرور زمان افزایش پیدا کند.
 
وی افزود: باید علاوه بر قوه قضائیه، مردم هم از میزان اموال و دارایی نمایندگان مجلس مطلع بوده و تغییرات احتمالی را رؤیت کنند.
 
نماینده مردم آباده در مجلس تصریح کرد: اعلام اموال و دارایی مسئولان از تهمت‌هایی که در جامعه زده می‌شود جلوگیری خواهد کرد؛ ضمن اینکه این کار می‌تواند مانع از اقدامات افرادی که نیت منفی دارند، شوند.
 
زارع گفت:‌برخی افراد که پاسخ منفی از نمایندگان مجلس می‌گیرند با استفاده از فضای مجازی اتهاماتی را علیه وکلای ملت در پارلمان مطرح می‌کنند. در حالی که اگر شفاف سازی اموال و دارایی نماینده پیش از این صورت گرفته و اعلام شود آن نیت شوم با استفاده از اطلاعات قبلی خنثی خواهد شد.
 
وی افزود: از سرعت عمل قوه قضائیه در راه اندازی سامانه اعلام اموال مسئولین تشکر می‌کنم و امیدوارم همه رده‌های مدیریتی در سه قوا اطلاعات خود را در این سامانه بارگذاری کنند.
 
نماینده مردم آباده در مجلس تصریح کرد:‌اموالی که مدیر و مسئول به دستگاه قضا اعلام می‌کند باید با استفاده از اطلاعات سامانه ثبت اموال و املاک کشور، نیروی انتظامی و دستگاه‌های نظارتی و امتیی یکپارچه سازی شود و اگر اموالی اضافه شده باید از آن فرد توضیح بخواهند که چگونه از جایگاهش سوء استفاه کرده است.
 
زارع گفت: سامانه اعلام اموال و دارایی مسئولان باعث می‌شود از تهمت‌ها علیه مدیران جلوگیری شده و در آستانه فصل انتخابات از افزایش بی‌اخلاقی‌ها در فضای جامعه و تنگ شدن عرصه برای حضور مدیران سالم پرهیز شود.
 
وی گفت: معرفی و اعلام اموال و دارایی مسئولان و مدیران منجر به ایجاد بارقه‌های امید در کشور شده و افکار عمومی هم چون به دنبال شفافیت حداکثری است اعتمادش را به مدیران ارتقا خواهد داد.
 
نماینده مردم آباده در مجلس گفت:‌باید صاحبان امضاهای طلایی و حرف‌های طلایی در جامعه لیست و اموال خود را به قوه قضائیه بدهند تا جلوی فساد گرفته شود ضمن اینکه این کار از رانت جویی جلوگیری خواهد کرد.
 
زارع در پایان افزود: نباید تنها به دریافت لیست اموال و دارایی مدیران و مسئولان بسنده کرد. بلکه باید اموال مرتبط با خانواده‌شان نیز رصد شود. 
 
منبع:فارس