هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 15 خرداد 1399
ساعت 08:53
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 7 مهر 1398 ساعت 15:49
يكشنبه 7 مهر 1398 14:52 ساعت
2019-9-29 15:49:49
شناسه خبر : 327741
شبکه سی ان ان آمریکا ولیعهد سعودی را "دیکتاتور" خواند، این شبکه این توصیف را در چارچوب افشای اعمال محدودیت از سوی کاخ سفید روی مکالمه تلفنی او با دونالد ترامپ مطرح کرده است.
شبکه سی ان ان آمریکا ولیعهد سعودی را "دیکتاتور" خواند، این شبکه این توصیف را در چارچوب افشای اعمال محدودیت از سوی کاخ سفید روی مکالمه تلفنی او با دونالد ترامپ مطرح کرده است.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از ایسنا، شبکه سی ان ان گزارشی تحت عنوان "کاخ سفید دسترسی به تماس‌های تلفنی با دو دیکتاتور را محدود کرد، متنشر کرده که اشاره به محمد بن سلمان و ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه دارد.
 
گزارشی در این خصوص در سایت اینترنتی سی ان ان منتشر شده که روابط ترامپ با این دو مرد را جنجال برانگیز می‌خواند و از سابقه حقوق بشری آنها انتقاد می‌کند.
 
منابع مطلع به شبکه گفتند، مسؤولان اختیاراتی درباره اطلاع از متون مکالمات تلنفی دارند اما به متن‌های مکالمات تلفنی ترامپ با بن سلمان دست نیافته‌اند.
 
این تماس تلفنی در شرایطی انجام گرفت که کاخ سفید با توفان قتل جمال خاشقجی روزنامه‌نگار سعودی روبه‌رو بود.
 
به گفته منابع آگاه مکالمات تلنفی ترامپ با ملک سلمان پادشاه سعودی و پسرش ولیعهد کاملا محرمانه انجام گرفته و مکتوب نشده است.
 
منابع افزودند، این رویکرد در کاخ سفید در مقایسه با دولت‌های قبلی غیرعادی محسوب می‌شود.
 
این منابع تصریح کردند، به طور سنتی مسؤولان برجسته به مکالمات گوش می‌کنند و متون مکالمات بین آنها توزیع می‌شود اما مکالمه تلفنی ترامپ و رئیس‌جمهوری روسیه نیز تنها به گوش دادن از سوی مایک پامپئو وزیر خارجه و جان بولتون مشاور سابق امنیت ملی آمریکا محدود شده بود.
 
این رویکرد از بیش از یک سال پیش شروع شده یعنی بعد از افشای برخی جزئیات مکالمه‌های تلفنی ترامپ با رهبران استرالیا و مکزیک.