هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 7 مهر 1398 ساعت 14:48
يكشنبه 7 مهر 1398 14:18 ساعت
2019-9-29 14:48:19
شناسه خبر : 327731
رئیس بنیاد ملی گندمکاران با بیان اینکه قیمت خرید تضمینی گندم تقریبا نهایی شده است گفت: قرار است قیمت آخر هفته جاری اعلام شود.
رئیس بنیاد ملی گندمکاران با بیان اینکه قیمت خرید تضمینی گندم تقریبا نهایی شده است گفت: قرار است قیمت آخر هفته جاری اعلام شود.
 
عطاالله هاشمی اظهار داشت: قیمت خرید تضمینی گندم تقریبا نهایی شده و برای اعلام این قیمت دولتمردان منتظر بودند رئیس جمهور از سازمان ملل برگردد بنابراین تا آخر این هفته قیمت خرید تضمینی اعلام خواهد شد.
 
وی درباره اینکه قیمت پیشنهادی وزارت جهاد کشاورزی در برخی منابع خبری 2295 تومان اعلام شده بود اما معاون وزیر جهاد این مسئله را رد کرده است، گفت: هیچ کدام از قیمت هایی که در وبسایت‌ها اعلام می شود، صحت ندارد و تمام آنها گمانه زنی است.
 
رئیس بنیاد ملی گندمکاران ایران خاطرنشان کرد: دو درخواست در شورای اقتصاد برای قیمت مطرح شده بود که یکی با در نظر گرفتن کود یارانه دار و یکی بدون اختصاص یارانه به کود بود که بنیاد ملی گندمکاران تقاضا کرده کود را با قیمت آزاد برای تولید گندم ارائه کند اما قیمت آن را واقعی اعلام کند و این قیمت از ۲۵۰۰ تومان نباید کمتر باشد.
 
هاشمی با اشاره به اینکه امسال دولت یک تخلف دیگر در اجرای قانون خرید تضمینی مرتکب شده است، گفت: براساس قانون کشاورزان بعد از شهریور نیز می توانند گندم خود را تحویل دولت بدهند و هزینه انبارداری نیز باید از سوی دولت به کشاورز پرداخت شود.
 
وی افزود: اما امسال دولت خرید تضمینی را در پایان شهریور ماه به پایان رساند. با وجود اینکه میزان خرید کاهش یافته بود و به طور منطقی باید زمان را افزایش می دادند تا کشاورزانی که محصول خود را تحویل نداده اند اقدام به این کار نمایند.
 
منبع:مهر