هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 15 خرداد 1399
ساعت 08:20
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 7 مهر 1398 ساعت 12:14
يكشنبه 7 مهر 1398 11:25 ساعت
2019-9-29 12:14:04
شناسه خبر : 327708
محمد متولی، از واردکنندگان کاغذ، از برداشته‌شدن سقف واردات کاغذ از سوی وزارت صمت خبر داد و گفت: محدودیت در شرایط فعلی به‌نفع کاغذ نیست.
محمد متولی، از واردکنندگان کاغذ، از برداشته‌شدن سقف واردات کاغذ از سوی وزارت صمت خبر داد و گفت: محدودیت در شرایط فعلی به‌نفع کاغذ نیست.
 
حسین متولی، مدیر انتشارات هوپا و از واردکنندگان کاغذ، از برداشتن سقف واردات کاغذ که در یک ماه گذشته موجب مشکلاتی برای واردکنندگان شده است،‌ خبر داد و گفت: هفته گذشته جلسه‌ای با آقای انارکی معاون صنایع وزارت صمت داشتیم و نسبت به تعیین سقف واردات انتقاداتی را مطرح کردیم،‌ در این جلسه آقای انارکی گفتند که سقف واردات تمامی کالاها من‌جمله کاغذ برداشته شده است.
 
وی ادامه داد:‌ باید توجه داشته باشیم که کاغذ کالایی استراتژیک است و نمی‌توان با آن مشابه کالاهای دیگر برخورد کرد،‌ از سوی دیگر هر نوع محدودیتی در واردات موجب می‌شود که ما کیفیت تولید داخل را نیز از دست بدهیم و راه را برای قاچاق باز کنیم، به‌نظر من به‌جای وضع محدودیت‌ باید گلوگاه واردات را با وضع تعرفه‌های مناسب بست.
 
متولی هم‌چنین از ورود محموله‌های بسیار کاغذ در ماه‌های اخیر به کشور خبر داد و گفت:‌ سقف واردات وزارت ارشاد در نیمه اول سال 20 هزار تن بود که این سقف پر شده است،‌ بنابراین در ماه پایانی تابستان توزیع کاغذ انجام نشد. به‌زودی و با ورود محموله‌های جدید توزیع کاغذ جدی‌تر خواهد شد.
 
منبع:تسنیم