98/7/7 - 12:06 1970-1-1 03:30:00
شناسه خبر : 327704
نماینده شازند در مجلس با بیان اینکه شفافیت اموال و دارایی مسئولان و مدیران شاید برای یکسری افراد اعم از متخلفین تلخ باشد ولی نتایج آن برای عموم جامعه شیرین است گفت: باید به سمت شفافیت در هزینه‌های انتخاباتی برویم.
نماینده شازند در مجلس با بیان اینکه شفافیت اموال و دارایی مسئولان و مدیران شاید برای یکسری افراد اعم از متخلفین تلخ باشد ولی نتایج آن برای عموم جامعه شیرین است گفت: باید به سمت شفافیت در هزینه‌های انتخاباتی برویم.
 
علی ابراهیمی  نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی ، درباره انتشار شفاف و علنی لیست اموال و دارایی مسئولان گفت: در برنامه ششم توسعه موضوع شفافیت مطرح بوده است و اینکه آیت الله رئیسی با راه اندازی سامانه‌ای خواستار اعلام شفاف اموال و دارایی مسئولان شده‌اند جای خرسندی دارد.
 
وی افزود:‌مسئول و غیرمسئول باید در قبال درآمد و افزایش سرمایه‌اش توضیح دهد و وقتی دارایی یک فرد ظرف مدت کوتاهی چندین برابر می‌شود به نظر می‌رسد فساد و رانتی موجود بوده وگرنه معجزه که رخ نداده است؟
 
 نماینده مردم شازند در مجلس گفت:‌ اگر مسئولین کشور از بدنه‌های قوه مجریه، قوه مقننه، قوه قضائیه و نهادها و ارگان‌های غیرنظامی و مجمع تشخیص مصلحت نظام و ارکان حاکمیتی مجبور به اعلام اموال و دارایی‌شان باشند و حتی بعد از پایان مسئولیت‌شان پایش شوند هوا و هوس و فضای تاریک در جامعه فراهم نمی‌شود که دست به اقداماتی بزنند که در سایه حمایت و مخالفت از یک موضوع مشمول درآمد خاصی شده و از فضای رانت ایجاد شده عده‌ای سوء استفاده کنند.
 
ابراهیمی افزود: زمانی می‌توانیم ادعا کنیم که فساد در جامعه‌مان برچیده می‌شود که شفافیت و مدیریت پنجره آشکار و یا اتاق شیشه‌ای را اجرایی کنیم.
 
وی خاطرنشان کرد: شعار اصلی من در دوران ورودم به انتخابات مجلس شفافیت در فعالیت‌های اقتصادی بود.
 
سخنگوی کمیسیون کشاورزی گفت: به نام عدم شفافیت، منابع کشور در حال هدر رفت است و چون فساد در حال رخنه در ارکان‌های حاکمیتی است و توانسته مشکلاتی را برای ما ایجاد کند این امر می‌تواند برای پایداری نظام مقدس جمهوری اسلامی سمی خطرناک محسوب شود.
 
ابراهیمی افزود:‌ اعلام شفاف اموال و دارایی مدیران و مسئولان از جامعه ابهام زدایی کرده و اگر سامانه قوه قضائیه در این مسیر جدی‌تر پیگیری شده و اطلاعات آن بارگذاری شود از کارهای منفی جلوگیری خواهد شد.
 
وی گفت:‌ باید بکوشیم در همین راستا هزینه‌های انتخابات افراد را روشن کرده و موضوع از کجا آورده‌ای را هر چه سریع‌تر عملیاتی کنیم.
 
 نماینده مردم شازند در مجلس  تصریح کرد: باید به سمتی حرکت کنیم که تمام نامزدهای انتخابات در سامانه ویژه هزینه‌ها و کمک‌های انتخاباتی و همچنین جزئیات مسائل مالی خود را اعلام کنند چرا که برخی افراد در هر دوره انتخابات کاندیدا بوده و مبالغ گزافی را هزینه می‌کنند.
 
ابراهیمی گفت: شفافیت اموال و دارایی مسئولان و مدیران شاید برای یکسری تلخ باشد ولی نتایج آن برای عموم جامعه شیرین است.
 
منبع:فارس