هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 7 مهر 1398 ساعت 11:24
يكشنبه 7 مهر 1398 10:58 ساعت
2019-9-29 11:24:48
شناسه خبر : 327698
رئیس‌جمهوری اسلامی ایران فردا به ارمنستان سفر می‌کند.
رئیس‌جمهوری اسلامی ایران فردا به ارمنستان سفر می‌کند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم،‌ حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران به دعوت رسمی نخست وزیر ارمنستان، عصر دوشنبه 8 مهر ماه جاری به این کشور سفر می کند.
 
معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهور ضمن اعلام این خبر، گفت: حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی برای حضور و سخنرانی در اجلاس سران اتحادیه اقتصادی اوراسیا که روز سه شنبه 9 مهر ماه 98 برگزار خواهد شد، به ایروان سفر می‌کند.
 
پرویز اسماعیلی افزود: رئیس جمهور علاوه بر سخنرانی در این اجلاس و تشریح توانمندیها و ظرفیتهای گسترده کشورمان برای تعامل تجاری با اتحادیه اوراسیا، دیدارهای دوجانبه ای نیز با نخست وزیر و مقامات ارشد ارمنستان خواهد داشت که در آن مهمترین مسائل در روابط تهران - ایروان و آخرین وضعیت اجرای موافقتنامه ها و طرح های مشترک مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
 
وی گفت: رئیس‌جمهور کشورمان همچنین در حاشیه اجلاس سران اتحادیه اقتصادی اوراسیا، دیدارهای جداگانه ای با برخی سران حاضر در این اجلاس خواهد داشت که طی آن، در مورد مهمترین مسائل مورد علاقه طرفین، منطقه ای و بین المللی گفتگو و رایزنی خواهد شد.
 
روحانی را در این سفر یک هیات بلندپایه سیاسی و اقتصادی همراهی خواهند کرد.
 
رئیس جمهوری شامگاه سه شنبه به تهران باز خواهد گشت.
 
اتحادیه اقتصادی اوراسیا در سال 2014 میلادی تشکیل و کشورهای روسیه، ارمنستان، قزاقستان، قرقیزستان و بلاروس در آن عضویت دارند.