هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 1 مهر 1399
ساعت 00:17
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 6 مهر 1398 ساعت 16:45
شنبه 6 مهر 1398 15:51 ساعت
2019-9-28 16:45:48
شناسه خبر : 327675
عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: مذاکره مجدد با غرب و آمریکا، به جز باخت و متوقف کردن پیشرفت کشور در حوزه‌های مختلف هیچ عایدی برای ما نخواهد داشت.
عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: مذاکره مجدد با غرب و آمریکا، به جز باخت و متوقف کردن پیشرفت کشور در حوزه‌های مختلف هیچ عایدی برای ما نخواهد داشت.
 
حجت‌الاسلام احد آزادی‌خواه با انتقاد از کسانی که به دنبال مذاکره مجدد با آمریکا هستند، اظهار داشت: مذاکره، اصل مهمی در مراودات سیاسی است اما زمانی باید قابل پیگیری باشد که طرف مقابل هم اهل مذاکره باشد، منطق مذاکره را در نظر گیرد و از مذاکره منافعی عاید ما شود.
 
وی با اشاره به اینکه از ابتدا مشخص بود که مذاکره با آمریکا راه به جایی نمی‌برد، ادامه داد: این موضوع پس از خروج آمریکا از برجام قطعی‌تر است و مذاکره مجدد با غرب، به جز باخت و متوقف کردن پیشرفت کشور در حوزه‌های مختلف هیچ عایدی برای ما نخواهد داشت و همه بر این مسئله واقف هستند.
 
عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با بیان اینکه پیش از خروج آمریکا از برجام دو نگاه موافق و مخالف درباره توافق هسته‌ای وجود داشت، تصریح کرد: عده‌ای با این توافقنامه مخالف بودند و علت مخالفت خود را این‌گونه مطرح می‌کردند که آمریکا منطق مذاکره را بلد نیست و ایران را سرکار گذاشته است اما موافقان برجام ادعایشان این بود که آمریکا اهل مذاکره است و ما از درگاه مذاکره، سایه تحریم را یک‌شبه برمی‌داریم.
 
آزادی‌خواه با اشاره به اینکه گذر زمان ثابت کرد که سایه تحریم‌ها با مذاکره و برجام چندین‌ برابر شد، گفت: از آنجایی که ما اعتقادمان بر این است که مؤمن نباید از یک روزنه دو بار آسیب ببیند، احیای مذاکره با آمریکا و به ویژه دولت ترامپ بی‌منطق را خُسران بزرگی برای کشور می‌دانیم و به رئیس‌جمهور و تیم دیپلماسی کشور به جد می‌گوییم که به هیچ‌وجه به دنبال مذاکره نباشند.
 
عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما نباید موضوع نفوذ را شوخی بگیریم و از صدر اسلام این مسئله وجود داشته و الان هم وجود دارد، افزود: برخی کسانی که با وجود آشکار شدن بدعهدی آمریکا و غرب همچنان اصرار به مذاکره با آمریکا و غرب می‌کنند، مزدور دشمن هستند و از آنان پول گرفته‌اند تا منطق مذاکره و سازش را در کشور ترویج دهند.
 
وی تصریح کرد: البته برخی از افراد هم از روی جهل و ترس، به دنبال سازش با طرف مقابل هستند اما بدانند که قطعاً خط سازش راه به جایی نمی‌برد و آنان شکست می‌خورند.
 
منبع:مهر