هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 12 خرداد 1399
ساعت 10:51
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 6 مهر 1398 ساعت 13:17
شنبه 6 مهر 1398 13:10 ساعت
2019-9-28 13:17:30
شناسه خبر : 327619
مرکز فرماندهی ارتش آمریکا در قاره آفریقا از کشته شدن ۱۷ شبه نظامی در سومین حمله هوایی خود به جنوب لیبی طی یک هفته گذشته خبر داد.
مرکز فرماندهی ارتش آمریکا در قاره آفریقا از کشته شدن ۱۷ شبه نظامی در سومین حمله هوایی خود به جنوب لیبی طی یک هفته گذشته خبر داد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از رویترز، نیروی نظامی آمریکا روز جمعه اعلام کرد که در سومین حمله هوایی این نیروها به جنوب لیبی در هفته گذشته ۱۷ شبه نظامی کشته شدند.
 
مرکز فرماندهی ارتش آمریکا در قاره آفریقا با صدور بیانیه ای بدون ذکر محل دقیق این حمله اعلام کرد که حمله هوایی روز سه شنبه به جنوب غربی لیبی انجام شد.
 
ساکنان شهر «سِبها» در جنوب غرب لیبی نیز از شنیده شدن صدای انفجار در این منطقه خبر دادند.
 
ارتش آمریکا پیش از این اعلام کرد که در دو حمله جداگانه دیگر ۱۹ شبه نظامی در جنوب لیبی کشته شدند. گفتنی است که شبه نظامیان وابسته به داعش در پی از دست دادن سنگرهای خود در شهر ساحلی سرت در پایان سال ۲۰۱۶ از منطقه جنوب به سمت صحرای لیبی عقب نشینی کردند.
 
آمریکا همچنین اعلام کرده است که به این شبه نظامیان اجازه نخواهد داد از مناقشه موجود میان جناحهای شرقی و غربی پیرامون طرابلس، پایتخت لیبی، برای حفاظت از خود استفاده کنند.
 
شایان ذکر است که نیروهای مستقر در شرق طرابلس به رهبری ژنرال «خلیفه حفتر» در ماه آوریل یک عملیات تهاجمی را برای تصرف این شهر آغاز کرد که این اقدام ژنرال حفتر طرحهای سازمان ملل برای دستیابی به یک راه حل سیاسی در لیبی را ناکام گذاشت.