هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 6 مهر 1398 ساعت 13:16
شنبه 6 مهر 1398 13:10 ساعت
2019-9-28 13:16:44
شناسه خبر : 327618
نشریه استیت پرس چاپ دانشگاه ایالتی آریزونا در گزارشی اعلام کرد که نماینده ویژه دولت آمریکا در امور اوکراین روز جمعه از مقام خود استعفا کرد.
نشریه استیت پرس چاپ دانشگاه ایالتی آریزونا در گزارشی اعلام کرد که نماینده ویژه دولت آمریکا در امور اوکراین روز جمعه از مقام خود استعفا کرد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از رویترز، منابع آگاه اعلام کردند که «کورت وولکر» نماینده ویژه رئیس جمهور آمریکا در امور اوکراین روز جمعه از مقام خود کناره گیری کرد.
 
افشاگریهای اخیر پیرامون گفتگوی جنجالی «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا با «ولادیمیر زلنسکی» همتای اوکراینی اش، وولکر را فردی توصیف می کند که در جهت «محدودسازی ضرر و آسیب» ناشی از اقدامات «رودی جولیانی» وکیل ترامپ در اِعمال فشار بر اوکراین، فعالیت می کرده است.
 
وولکر که از سال ۲۰۱۷ به عنوان یک نیروی نیمه وقت به این سمت گماشته شده بود، برای کمک به دولت اوکراین جهت حل و فصل معضل جدایی طلبان تحت حمایت روسیه فعالیت می کرد.
 
گفتنی است که وزارت خارجه آمریکا تاکنون در مورد خبر این کناره گیری اظهارنظری نکرده است.
 
شایان ذکر است دموکراتهای کنگره آمریکا که درصدد به جریان انداختن فرآیند استیضاح ترامپ هستند، می کوشند تا وولکر را برای ادای شهادت در خصوص گفتگوی تلفنی ۲۵ ژوئیه ترامپ و زلنسکی احضار کنند.
 
خبر استعفای وولکر نخستین بار توسط نشریه «استیت پرس» اعلام شد. استیت پرس یک نشریه دانشجویی است که تحت حمایت اندیشکده ای با ریاست اجرایی  وولکر و در دانشگاه ایالتی آریزونا منتشر می شود.