هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 12 خرداد 1399
ساعت 11:01
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 6 مهر 1398 ساعت 13:08
شنبه 6 مهر 1398 12:50 ساعت
2019-9-28 13:08:49
شناسه خبر : 327613
وزیر خارجه آمریکا از سوی رؤسای سه کمیته مجلس نمایندگان این کشور جهت ادای توضیحات درباره پرونده اعمال فشار بر اوکراین با هدف منحرف کردن روند انتخاباتی ۲۰۲۰، احضار شد.
وزیر خارجه آمریکا از سوی رؤسای سه کمیته مجلس نمایندگان این کشور جهت ادای توضیحات درباره پرونده اعمال فشار بر اوکراین با هدف منحرف کردن روند انتخاباتی ۲۰۲۰، احضار شد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از بی‌بی‌سی، رؤسای سه کمیته مجلس نمایندگان آمریکا در نامه‌ای خطاب به مایک پمپئو وزیر خارجه این کشور، وی را برای ادای شهادت در رابطه با تحقیقات پیرامون رسوایی که به «اوکراین گیت» موسوم شده، فراخواندند.
 
به پمپئو مهلت داده شده تا ظرف یک هفته مدارکی را در رابطه با نحوه برخورد دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا با اوکراین، ارائه کند.
 
این تازه‌ترین قدم دموکرات‌های کنگره آمریکا در مسیر استیضاح ترامپ است.
 
وی متهم است در جریان تماسی تلفنی، «ولودیمیر زلنسکی» همتای اوکراینی خود را تهدید کرده چنانچه تحقیقاتی را درباره جو بایدن رقیب دموکرات وی در انتخابات ۲۰۲۰ انجام ندهد، کمک‌های نظامی به کی‌یف را قطع خواهد کرد.
 
این در حالی است که روز جمعه نیز «کورت وولکر» نماینده ویژه رئیس جمهور آمریکا در امور اوکراین از مقام خود کناره گیری کرد.
 
گفتنی است همانگونه که دموکرات‌ها ترامپ را به دلیل برتری دادن مسائل شخصی به مسائل امنیت ملی تحت فشار گذاشته‌اند؛ وی نیز به نوبه خود مدعی است بایدن در سال ۲۰۱۶، دولت کی‌یف را برای اخراج «ویکتور سوکین» دادستان وقت اوکراین تحت فشار قرار داده تا از کسب و کار پسرش «هانتر بایدن» محافظت کند.
 
استیضاح روندی دو مرحله‌ای است که طی آن ممکن است رئیس‌جمهوری آمریکا از بابت اتهاماتی که علیه وی وجود دارد، برکنار شود.
 
این در حالی است که حتی اگر ترامپ از سوی دموکرات‌های مجلس نمایندگان استیضاح شود؛ تکمیل این روند در مجلس سنا که تحت کنترل جمهوریخواهان است، بعید می‌نماید.