هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 12 خرداد 1399
ساعت 09:39
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 6 مهر 1398 ساعت 13:02
شنبه 6 مهر 1398 12:50 ساعت
2019-9-28 13:02:43
شناسه خبر : 327608
وزیر راه از پیش‌بینی انتقال زائران اربعین به پایانه‌های مرزی توسط ۸۰۰۰ اتوبوس خبر داد و گفت: تاکنون ۶۲۶ مجوز از سوی ایرلاین‌ها برای پروازهای اربعین درخواست شده و در صورت پذیرش فرودگاه نجف، محدودیتی برای صدور مجوز پرواز به این فرودگاه وجود ندارد.
وزیر راه از پیش‌بینی انتقال زائران اربعین به پایانه‌های مرزی توسط ۸۰۰۰ اتوبوس خبر داد و گفت: تاکنون ۶۲۶ مجوز از سوی ایرلاین‌ها برای پروازهای اربعین درخواست شده و در صورت پذیرش فرودگاه نجف، محدودیتی برای صدور مجوز پرواز به این فرودگاه وجود ندارد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، محمد اسلامی با اشاره به اینکه تمهیدات لازم برای مراسم اربعین در ستاد مرکزی اربعین اتخاذ می‌شود، گفت: هریک از سازمان‌های زیرمجموعه این وزارتخانه متناسب با شرایط مقتضی و مصوبات ستاد یادشده اقداماتی انجام داده‌اند.
 
وی افزود: بهسازی راه‌های ارتباطی در راستای افزایش ظرفیت تردد در مسیرهای منتهی به مرزها، بخش نخست این اقدامات است که احداث باند دوم در مسیر ایلام به مهران به‌طول 102 کیلومتر به‌عنوان مهم‌ترین مسیر در حال انجام است؛ 93 کیلومتر از این باند مورد استفاده قرار خواهد گرفت و مابقی در ماه‌های آینده تکمیل می‌شود.
 
وی ادامه داد: بخش دوم اقدامات، گسترش ظرفیت پایانه‌های مرزی، بهسازی محیط، افزایش دسترسی‌ها و تأمین توقفگاه برای خودروهای شخصی است که اقدامات دیگر از جمله افزایش گیت‌های گذرنامه به‌ویژه در مرز چذابه از جمله این اقدامات است.
 
وزیر راه و شهرسازی با توجه به برنامه‌ریزی برای انتقال زائران اربعین حسینی(ع) از طریق حمل‌و‌نقل ریلی و هوایی یادآور شد: برقراری پروازهای فوق‌العاده برای ایلام و کرمانشاه و سرویس‌های ویژه قطار به کرمانشاه و خرمشهر برای گسترش ظرفیت این دو بخش در نظر گرفته شده و به این مجموعه اختصاص یک ریل‌باس به‌منظور جابه‌جایی رایگان مسافران از خرمشهر به ایستگاه شلمچه نیز باید اضافه شود.
 
اسلامی با بیان این‌که "در حال رایزنی برای رسیدن به توافق با راه‌آهن عراق برای جابه‌جایی مسافران ایرانی از طریق خطوط ریلی این کشور از بصره به نجف هستیم که هنوز اجرایی نشده است"، تصریح کرد: سال گذشته 550 پرواز در مسیرهای پروازی به عراق انجام شد اما امسال تاکنون 626 مجوز از سوی ایرلاین‌ها برای پروازهای اربعین درخواست شده و در صورت پذیرش فرودگاه نجف، محدودیتی برای صدور مجوز پرواز به این فرودگاه وجود ندارد.
 
وی همچنین با اعلام این‌که برای اربعین امسال 8000 دستگاه اتوبوس برای انتقال زائران از شهرهای مختلف کشور به پایانه‌های مرزی در نظر گرفته شده است، گفت: زائران باید تمهیدات ستاد اربعین را به‌رسمیت بشناسند تا از سرویس‌ها و ظرفیت‌های موجود متناسب با تقاضا بهره‌مند شوند و انتقال زائران به مرزها به‌خوبی انجام شود.
 
وی درباره موضوع اتصال خطوط ریلی ایران و عراق ابراز کرد: این موضوع سال‌هاست در حال پیگیری است و تفاهم‌نامه اجرایی و عملیاتی آن نیز منعقد شده است که امیدواریم با رفع موانع موجود و اقدام مؤثر طرف عراقی این پروژه اجرایی شود.
 
وزیر راه و شهرسازی افزود: طول پروژه اتصال خطوط ریلی مزبور 33 کیلومتر است که باید پلی در حدود هزار متر به‌روی رود بین دو کشور ساخته شود به‌طوری که این پل برای تردد کشتی‌ها باز شود. اجرای این پل دست‌کم سه سال و ساخت خطوط ریلی یادشده نیز حدود یک سال زمان می‌برد.