هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 12 خرداد 1399
ساعت 09:22
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 4 مهر 1398 ساعت 10:37
پنجشنبه 4 مهر 1398 10:36 ساعت
2019-9-26 10:37:05
شناسه خبر : 327591
امروز با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی از پنج طرح بزرگ توسعه‌ای در بندر خرمشهر بهره‌برداری شد.

 امروز پنج طرح بزرگ در بندر خرمشهر بزرگترین بندر آزاد تجاری ایران با حضور ‌مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی‌، مدیرعامل شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی و مدیرکل بنادر و دریانوردی خرمشهر بهره‌برداری شد. 

 

بنابراین گزارش، پروژه‌های قابل افتتاح در بندر خرمشهر که توسط اداره‌کل بنادر و دریانوردی خرمشهر و به مناسبت هفته دفاع مقدس در مهرماه 98 انجام می‌شود، شامل بهره‌برداری از بارنداز ترمینال کانتینری، پروژه تعمیرات اساسی اسکله‌های چهارپست، تعمیرات اساسی پسکرانه اسکله‌های 2 تا 7 و آغاز عملیات ساخت و نصب 8 پست اسکله گردشگری در کارون است. 

 

بنا بر‌این ‌گزارش، در پروژه کلنگ‌زنی برای شروع عملیات اجرایی ساخت و نصب 8 پست اسکله گردشگری در کارون که توسط اداره‌کل بنادر و دریانوردی خرمشهر انجام می‌شود، برآورد اولیه این طرح 100 میلیارد ریال درنظر گرفته شده که با هدف رونق گردشگری دریایی در شهرستان خرمشهر، ترویج فرهنگ دریایی، رونق اقتصاد پایدار، محرومیت‌زدایی و ترمیم چهره جنگ‌زده در شهرهای خرمشهر و آبادان و استفاده از مزیت‌های منطقه آزاد اروند ذکر شده است. 

 

همچنین تعمیرات اساسی پسکرانه اسکله‌های 2 تا 7 در بندر خرمشهر که توسط اداره‌کل بندر و دریانوردی خرمشهر و با پیمانکاری شرکت خصوصی انجام می‌شود، مبلغ 166 میلیارد ریال درنظر گرفته شده و مدت پیمان 15 ماه ذکر شده است. 

 

همچنین پروژه بهره‌برداری از ترمینال کانتینری و تجهیزات تخلیه و بارگیری در بندر خرمشهر که با هدف ایجاد 15 هکتار بارانداز کانتینری، 9 دستگاه ریچ‌استاکر و ام‌تی‌استاکر، 10 دستگاه کشنده تربرگ و احداث تأسیسات و ساختمان‌ها درنظر گرفته شده با سرمایه‌گذاری شرکت کشتیرانی جنوب خط ایران و به مبلغ یک‌هزار و 750 میلیارد ریال طی 25 ماه و در 15 هکتار بلوک فرش بتونی انجام می‌شود. 

 

همچنین پروژه تعمیرات اساسی اسکله‌های چهار پست به کارفرمایی اداره‌کل بندر و دریانوردی خرمشهر و با مشاور مهندسین مشاور سکو و به پیمانکاری شرکت جهاد دریا با مبلغ 250 میلیارد ریال انجام می‌شود. 

 

به گزارش فارس، در گذری که از شهر‌های خرمشهر و آبادان داشتیم، هنوز چهره جنگ‌زده در بسیاری از مناطق شهر دیده می‌شود و به نظر می‌رسد مسئولان کشور باید توجه بیشتری برای رونق اقتصاد و اشتغال و بازسازی شهرهای مهم استان خوزستان انجام دهند. 

 

 

فارس