هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 12 آذر 1398
ساعت 21:16
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 3 مهر 1398 ساعت 11:55 2019-9-25 11:55:18
شناسه خبر : 327541
رئیس سازمان حج و زیارت گفت: تا زمانی که امنیت زائران ایرانی از سوی مسئولان سوریه تضمین نشود، اعزام زائران به سوریه آغاز نمی‌شود.
رئیس سازمان حج و زیارت گفت: تا زمانی که امنیت زائران ایرانی از سوی مسئولان سوریه تضمین نشود، اعزام زائران به سوریه آغاز نمی‌شود.
 
علیرضا رشیدیان ، درباره اعزام زائران ایرانی به سوریه گفت: مهمترین موضوع در سوریه بحث امنیت زائران ایرانی است تا زمانی که هنوز عملیات های نظامی در قسمت شمال دمشق و مناطق دیگر در حال انجام است، این نگرانی وجود دارد که تروریست ها برای زائران ما که بی دفاع ترین و مظلوم ترین قشر هستند مشکلی ایجاد کنند.
 
وی ادامه داد: تا زمانی که مسئولان امنیتی سوریه تضمین کامل و جامعی را برای سفر زایران به ما ندهند، نسبت به اعزام ها اقدام نمی کنیم.
 
رئیس سازمان حج و زیارت تصریح کرد: البته در سفری که با معاون اول رئیس جمهور به سوریه داشتیم، آنجا مسئولین سوریه اعلام کردند که این تضمین را برای سفر امن زائران ایرانی دارند اما مسئولان امنیتی خودمان با توجه به عملیات های نظامی که در خاک سوریه در حال وقوع بود، توصیه کردند که برای آغاز اعزام های زائران به سوریه عجله نکنیم.
 
رشیدیان از برنامه ریزی برای سفر زائران به سوریه خبر داد و اظهار داشت: با اینکه مذاکرات لازم با هتل ها انجام شده و سیستم حمل و نقل و تدارکات و تغذیه را مهیا کرده ایم و دفتر نمایندگی سازمان حج در سوریه نیز آماده شده است اما به دلیل نکته ای که مسئولان امنیتی کشورمان گفته اند، تأمل کرده ایم و امیدواریم اگر تغییر جدی در خصوص امنیت زائرین ما رخ داده باشد و امنیت ما تأمین شود، سفر را آغاز کنیم.
 
منبع:مهر