هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 12 خرداد 1399
ساعت 10:11
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 3 مهر 1398 ساعت 10:53
چهارشنبه 3 مهر 1398 10:47 ساعت
2019-9-25 10:53:27
شناسه خبر : 327526
نظامیان رژیم صهیونیستی وزیر امور قدس تشکیلات خودگردان را از مقابل منزلش در این شهر اشغالی ربودند.
نظامیان رژیم صهیونیستی وزیر امور قدس تشکیلات خودگردان را از مقابل منزلش در این شهر اشغالی ربودند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از المیادین، جنبش آزادیبخش فلسطین (فتح) با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که نظامیان رژیم صهیونیستی فادی الهدمی وزیر امور قدس اشغالی را از مقابل منزلش در شهر اشغالی قدس ربوده‌اند.
 
هنوز اخبار تکمیلی از توجیهات رژیم صهیونیستی در خصوص این اقدام تجاوزطلبانه و سرنوشت این وزیر فلسطین منتشر نشده است.
 
همچنین ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که نداف بادان فرمانده بخش مرکزی ارتش دستور تخریب منازل عاملان عملیات شهادت طلبانه در نزدیکی شهرک صهیونیست نشین مجدال عوز که در 7 سپتامبر گذشته صورت گرفته و در جریان آن یک نظامی اسرائیلی به هلاکت رسید را صادر کرد.
 
یورش اشغالگران به مناطق مختلف کرانه باختری؛ ده‌ها فلسطینی بازداشت شدند
 
دیروز همچنین مرکز فلسطینی «ابحاث الاراضی» (تحقیقات اراضی) اعلام کرد، شهرک‌نشینان صهیونیست طی سال‌های 2017 تا 2019 ، شش کانون شهرک‌سازی جدید در الخلیل واقع در جنوب کرانه باختری برپا کرده‌اند.
 
در گزارش این مرکز آمده است که شهرک‌نشینان این کانون‌ها را در فاصله صدها متری از شهرک‌های بزرگ ساخته شده طی سال‌های قبل بنا کرده‌اند.
 
مرکز مذکور اعلام کرد، این کانون‌های شهرک‌سازی در غرب، جنوب و شرق الخلیل و مشخصا در اراضی شهرهای «دورا»، «بنی نعیم»، «یطا» ، «السموع»، «الظاهریه» و «سعیر» قرار گرفته‌اند.
 
در ادامه این گزارش آمده، شهرک‌نشینان ساخت اغلب این کانون‌ها را با آوردن کامیون و اسکان یک یا دو خانواده در منطقه شروع می‌کنند، بدین صورت که کامیونی برای مدتی در نزدیکی تپه‌ای به شهرک‌های قبلی متوقف می‌شود و خانواده‌های مذکور در آن اسکان دارند به تدریج مقامات محلی شهرک‌های مجاور به همین خانواده‌ها خدمات می‌دهد تا کانکس و امثال آن برای اسکان خود تهیه کنند و کانون شهرک‌سازی کم کم شکل می‌گیرد.
 
مرکز فلسطینی مذکور تأکید کرد: این کانون‌های شهرک‌سازی با وجود کوچکی حجم، دنبال تسلط بر مساحت‌های بسیاری از اراضی فلسطینی هستند.
 
شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی در کرانه باختری، قدس و جولان خلاف قانون بین‌المللی و منشور سازمان ملل متحد است و تا کنون چندین قطعنامه علیه این موضوع صادر شده است.