هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 13 خرداد 1399
ساعت 13:54
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 3 مهر 1398 ساعت 10:45
چهارشنبه 3 مهر 1398 10:04 ساعت
2019-9-25 10:45:25
شناسه خبر : 327523
وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن هشدار داد، در صورتی‌که ائتلاف سعودی طرح صلح پیشنهادی ما را نپذیرد ما طرح‌های و برنامه‌های آماده برای پاسخ شدیدتر را داریم.
وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن هشدار داد، در صورتی‌که ائتلاف سعودی طرح صلح پیشنهادی ما را نپذیرد ما طرح‌های و برنامه‌های آماده برای پاسخ شدیدتر را داریم.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، «هشام شرف» وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن، روز گذشته در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی «المیادین» اعلام کرد، طرح «مهدی المشاط» رئیس شورای عالی سیاسی «از این نقطه نظر که ما خواستار صلح و توقف خونریزی هستیم»، مطرح شد.
 
شرف هشدار داد: «اگر ائتلاف متجاوز با ابتکار عمل رئیس شورای عالی سیاسی یمن موافقت نکند ما طرح‌ها و برنامه‌هایی برای پاسخ داریم.»
 
وی در ادامه گفت: «در شرایط صلح، شاخه زیتون تقدیم می‌کنیم و در شرایط جنگی، چنان( به متجاوزان) رنج و سختی خواهیم دادیم که هرگز تصورش را نخواهند کرد.»
 
وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن خاطرنشان کرد، «عادل الجبیر» وزیر مشاور در امور خارجه عربستان سعودی در آمریکا حضور دارد و «تماس‌های آمریکایی، سعودی و اماراتی در جریان است و طرح ما در این چارچوب بررسی می‌شود».
 
رئیس شورای عالی سیاسی یمن، جمعه گذشته طرح صلحی را در زمینه توقف حملات پهپادی و موشکی به عربستان اعلام کرد.
 
بیشتر بخوانید
مهدی المشاط: حمله پهپادی و موشکی به عربستان را متوقف می‌کنیم/ امیدوارم به ابتکار ما پاسخ مثبت دهند
 
این بعد از حملات 14  سپتامبر به تاسیسات پالایشگاهی «خریص» در شرق عربستان و بزرگترین پالایشگاه جهان در «بقیق» در 200 کیلومتری شمال خریص بود.
 
وزیر مشاور عربستان در امور خارجه در اولین واکنش ریاض به طرح مذکور، اعلام کرد عربستان سعودی میزان جدیت انصارالله در اجرای طرح صلحی را که مطرح‌ کرده‌، زیر نظر دارد.