هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 13 خرداد 1399
ساعت 12:45
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 3 مهر 1398 ساعت 09:56
چهارشنبه 3 مهر 1398 09:10 ساعت
2019-9-25 09:56:16
شناسه خبر : 327508
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: یکی از محورهای سخنرانی رئیس جمهور در سازمان ملل، امنیت منطقه است چرا که غربی‌ها منجر به ناامنی در منطقه ما شده‌اند.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: یکی از محورهای سخنرانی رئیس جمهور در سازمان ملل، امنیت منطقه است چرا که غربی‌ها منجر به ناامنی در منطقه ما شده‌اند.
 
سید حسین نقوی حسینی ، با اشاره به اینکه رئیس جمهور روز چهارشنبه در مجمع عمومی سازمان ملل  متحد سخنرانی می کند،گفت: عدم انجام تعهدات اروپایی ها قطعا یکی از محورهای اصلی سخنرانی رئیس جمهور خواهد بود چرا که اروپایی ها وعده‌های پوچ زیادی دادند اما در تصمیم گیری در برابر آمریکا، ناتوانی خود را نشان دادند و قطعاً رئیس جمهور نقدهایی در مورد عملکرد آنها خواهد داشت.
 
وی افزود: تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه ملت ایران قطعا یکی دیگر از محورهای صحبت های رئیس جمهور خواهد بود و اخیراً آمریکا مجدد بانک مرکزی را تحریم کرد که این اقدام نشان دهنده اوج استیصال آنها از به نتیجه نرسیدن تحریم و فشار بر ایران است.
 
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه احتمالاً رئیس جمهور در مورد امنیت منطقه هم سخنانی را مطرح می‌کند، اظهار داشت: غربی ها به ویژه آمریکا با مداخله گری های خودشان منجر به ناامنی و آتش افروزی در منطقه شده اند.
 
نقوی حسینی بیان کرد: پیشنهاد ابداعی رئیس جمهور مبنی بر ایجاد صلح در تنگه هرمز و خلیج فارس هم قطعا یکی دیگر از مسائل مهمی است که در سخنرانی وی مطرح خواهد شد.
 
وی گفت: کاهش تعهدات برجامی جمهوری اسلامی ایران که گام سوم آن هم برداشته شد یکی از مسائل بسیار مهم است و قطعا از محورهای اصلی سخنان رئیس جمهور در سازمان ملل متحد خواهد بود.
 
منبع:مهر