هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 13 خرداد 1399
ساعت 06:11
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 3 مهر 1398 ساعت 09:05
چهارشنبه 3 مهر 1398 09:03 ساعت
2019-9-25 09:05:22
شناسه خبر : 327505
رئیس‌ مجلس نمایندگان آمریکا به زودی آغاز تحقیقات رسمی درباره استیضاح «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا را اعلام می‌کند.
رئیس‌ مجلس نمایندگان آمریکا به زودی آغاز تحقیقات رسمی درباره استیضاح «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا را اعلام می‌کند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، رسانه‌های آمریکایی گزارش داده‌اند «نانسی پلوسی»، رئیس‌ مجلس نمایندگان آمریکا به زودی آغاز تحقیقات رسمی درباره استیضاح «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا را اعلام می‌کند. 
 
روزنامه واشنگتن‌پست امروز سه‌شنبه نوشته پلوسی عصر امروز (به وقت آمریکا) قرار است بعد از دیدار با قانونگذاران حزب دموکرات آغاز تحقیقات رسمی برای استیضاح ترامپ را اعلام کند. 
 
پلوسی در پاسخ به سوالی درباره استیضاح ترامپ گفت: «من به خاطر همین گفته‌اند به محض اینکه حقایق را داشته باشیم آماده‌ایم. الان حقایق را داریم و برای امروز آماده‌ایم.»
 
پلوسی در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا امروز قرار است درباره احتمال استیضاح ترامپ صحبت کند گفت: «امروز بعد از دیدار با نماینده‌ها بیانیه‌ای ارائه خواهم داد.»
 
رسانه‌های آمریکا گزارش داده‌اند در روزهای گذشته، بعد از آنکه ترامپ گفت با رئیس‌جمهور اوکراین درباره «جو بایدن»، معاون سابق رئیس‌جمهور آمریکا و نامزد فعلی حزب دموکرات در انتخابات ۲۰۲۰ حرف زده، صحبت از استیضاح او شدت گرفته است. گفته می‌شود او ارائه کمک به اوکراین را به تحقیق درباره فساد ادعایی بایدن و پسرش منوط کرده است. 
 
ترامپ روز یکشنبه به خبرنگاران گفت در گفت‌‌وگوی تلفنی روز ۲۵ جولای با رئیس‌جمهور اوکراین هم به او تبریک گفته و هم با او درباره فساد در این کشور شرق اروپا صحبت کرده است. 
 
ترامپ گفت در این مکالمه تلفنی، به عنوان مثال، مسئله جو بایدن و پسرش را مطرح کرده که عضو هیئت مدیره یک شرکت گاز اوکراینی هستند. 
 
رئیس‌جمهور آمریکا دوشنبه در این باره گفت: «ما نمی‌خواهیم آدم‌های کشور ما مثل جو بایدن و پسرش نقشی در ایجاد فساد موجود در اوکراین داشته باشند.»
 
اعتراف ترامپ به گفت‌وگو درباره این موضوع با رئیس‌جمهور اوکراین فشارها روی حزب دموکرات برای کلید زدن روند استیضاح علیه او را تشدید کرده است. حتی بعضی از سیاستمداران جمهوری‌خواه هم از ترامپ خواسته‌اند محتوای گفت‌وگوی خودش با رئیس‌جمهور اوکراین را علنی کند.